Kuku raadio registreeris selgeid grupijuhte Jõgeval

?Osalen kampaanias, sest tahan olla teistele eeskujuks,? kommenteeris oma osalemismotiive Hatikat Selgis Jõgevalt.

Kampaania idee, mida Kuku raadio viib läbi juba üheksandat aastat, on vähendada purjus juhtide poolt põhjustatavate autoõnnetuste arvu jaanilaupäeval ja sellele järgneval päeval. Kampaaniaga liitunud said endale Selge Grupijuhi tunnistuse ja kleepsu ning ühekordse alkomeetri. Eelmisel aastal pani ennast kirja 1053 selget grupijuhti, mõnel aastal on registreeritud kainete autojuhtide arv ületanud ka kahe tuhande piiri.

Jõgeval registreeriti selgeid grupijuhte teist aastat, eelmisel aastal liitus siin kampaaniaga 60 inimest, sel aastal aga juba 95.

?Tahan teiste turvalisuse eest vastutada. Ise osalen kampaanias esimest korda, aga paljud tuttavad võtavad osa juba mitmendat aastat ja iga aastaga läheb kampaania aina populaarsemaks,? rääkis selgeks grupijuhiks registreerunud Monika Jõgevalt.

Kultuurikeskuse ees sisse seatud stuudiost läks eetrisse ka kaks tunniajalist saadet ?Raadioekspress?. ?Saated loovad raadiokuulajatele pildi kohast, kus parajasti selgeid grupijuhte registreeritakse. Elu ei ole ainult Tallinnas,? ütles saatejuht Ulla Länts. Saadetes oli juttu nii majandus- kui kultuurielust Jõgeva maakonnas. Külalisteks olid Jõgeva maavanem Aivar Kokk, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi juhataja Arne Tegelmann ja Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Hele Tallinn.

Raadiojaama poolt saadetakse selgeks grupijuhiks registreerunud inimeste nimekiri politseile, paludes informatsiooni, ega keegi neist pole alkoholijoobes rooli tagant tabatud. Kuku raadio turundusjuhi Teet Koljali sõnul on kaheksa aasta jooksul vaid üks selline juhus olnud.

Lisaks Jõgevale viidi tänavu kampaania läbi veel Tallinnas, Paides, Pärnus, Haapsalus, Raplas, Tartus ja Viljandis.

TRIIN SAAR

blog comments powered by Disqus