Kuku raadio registreerib teisipäeval Jõgeval selgeid grupijuhte

Kampaania idee, mida Kuku raadio tänavu juba üheksandat korda läbi viib, on iseenesest väga lihtne: kes sõidab, see sõidab ja kes tarvitab alkoholi, see rooli taha ei istu. Kolmandat varianti lihtsalt ei ole.

Kampaania tarvis on trükitud Selge Grupijuhi tunnistused ja kleebised, mis kinnitavad, et tegemist on inimesega, kes on lubanud jaanipäeva öösel olla oma seltskonna kaineks autojuhiks.

Igaüks, kes on end registreerinud, kohustub endale võetud ülesannet täitma terve jaanilaupäeva ja sellele järgneva päeva.

Eelmisel aastal pani ennast kirja 1053 selget grupijuhti, mõnel aastal on registreeritud kainete autojuhtide arv ületanud ka kahe tuhande piiri.

Tänavu toimub kampaania lisaks Jõgevale veel Tallinnas, Paides, Haapsalus, Raplas, Pärnus, Tartus ja Viljandis.

Kuku raadio käis Jõgeval esimest korda eelmisel aastal, siis läks Jõgeva kultuurikeskuse ees sisse seatud stuudiost eetrisse kaks tunniajalist erisaadet Jõgevalt. Mullu  pani end Jõgeval kirja 60 selget grupijuhti.

Kuku raadio turundusjuht Teet Koljal ütles, et igal aastal saadab raadiojaam politseile nimekirja selgetest grupijuhtidest, paludes informatsiooni, ega keegi neist ei ole alkoholijoobes vahele jäänud. “Kaheksa aasta jooksul on olnud ainult üks selline juhus, mis näitab, et inimesed võtavad oma kohustust väga tõsiselt,” oli Koljal rahul.

Turundusjuhi sõnul algas tänavune kampaania esmaspäeval Tallinnas, kus ennast selgeks grupijuhiks registreeris juba üle 140 inimese.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus