Kukk jäi kodupubliku ees napilt vanameistrile alla

Neljapäeval Jõgeva staadionil BigBank kergejõustiku Kuldliiga hooaja avavõistluse odaviskeduellil pidi Mihkel Kukk tunnistama Andrus Värniku paremust, visates oda 79 sentimeetrit vähem kui maailmameister.

Pärast pikka võistluspausi suurele areenile tulnud Värnik tegi vapustava avakatse, visates oda 82 meetri kaugusele, korrates sellega Jõgeva staadioni odaviskerekordit ning sooritades Eesti tänavuse hooaja tippmargi. Mihkel Kukk heitis avakatsel 74.54. Teise katse jättis Värnik vahele ning kolmas katse mehel ebaõnnestus. „Juba hoojooksul tundsin, et asi on vale,” rääkis Värnik kolmandast katsest, kus ta ka pisut viga sai. Ülejäänud katsetest vanameister loobus. „Ei ole neid vigastusi vaja ja ahneks pole mõtet ka minna,” sõnas Värnik ning lisas, et jäi oma tulemusega rahule. Hooaja jooksul on mehel plaan 85 meetrit kindlasti ületada.

Kanteri parim tulemus alla 68 meetri

Ka Mihkel Kuke katsed liikusid tõusvas joones. Teisel katsel parandas ta tulemust, heites 75.58, kolmandal katsel lendas oda 77.69 peale. Neljandal katsel andis Kukk tulemust veidi järele, lennutades oda 76.48 peale, kuid viimasel katsel elas kodupublik noormehele hoogsalt kaasa ning Kukk vastas publikule ka korraliku tulemusega, visates oda 81.21 meetri kaugusele. Kuigi kogu võistluse vältel oli Kukk kindlalt teisel kohal, siis tekitas Värniku avakatse mehes pisukest aukartust. Viimane katse õnnestus Jõgeva noormehel enda sõnul üle kaheksakümne meetri visata just tänu publikule. Veel kinnitas Kukk, et selleks hooajaks on tal veel kolm meetrit varu. Mehe isiklikuks rekordiks on eelmisel hooajal visatud 81.77.

Üheks õhtu vaatemängulisemaks alaks kujunes ka meeste kettaheide. Siiski ei heitnud Kanter ketast üle 70 meetri. Tema päeva parimaks tulemuseks jäi 67.68, mille ta heitis viimasel katsel. Kolmas katse oleks olnud veelgi pikem, kuid kahjuks lendas ketas sektorist välja ja tulemus mõõtmisele ei läinud. „Sellest ebaõnnestunud katsest oli kahju, sest see oleks kindlasti kusagile üle 69 meetri lennanud,” nentis olümpiavõitja. Siiski jäi ta oma tulemusega rahule ning sõnas, et tema eesmärk Jõgeval polnudki 70 meetri ületamine. „Praegu annab veel ületreenitus tunda, paremas vormis olen augustis ja septembris,” sõnas Kanter ning andis lootust, et Kuldliiga finaalis võib ketas üle kauaoodatud 70 meetri lennata. Veel lisas mees, et ilm oli võistlemiseks hea ning hommikul puhunud vastutuul oli õhtuks vaibunud.

Odaviske ja 100 meetri rekordid jäid püsima

Naiste saja meetri sprindis startinud Ksenija Baltalt loodeti võistluste eel Eesti rekordi ületamist, kuid kahjuks jäi sellest kaks kümnendiku puudu. Balta võitis jooksu ajaga 11.67. Enda sõnul tal rekordi ületamatajäämine väga hingel ei kripelda. „Lihtsalt võimsusest jäi puudu,” tunnistas neiu. Seda, millal ta enda nimel oleva saja meetri rekordi üle jookseb, sportlane ennustada ei tahtnud. „Ei julge hooaja algul nii palju ette mõelda,” ütles Balta.

Ka naiste odaviskes ei tulnud oodatud rekordit. Sel hooajal head hoogu näidanud Moonika Aava viskas Jõgeval parima tulemusena 58.93, Eesti rekordinumbrid on 61.42. Rekord jäi tulemata ka 1000 meetri jooksus. Väga hea jooksu teinud Nikolai Vedehinil jäi rekordist puudu kolm sekundit. Praeguse 1000 meetri jooksu rekordi (2.20,48) püstitas üksteist aastat tagasi Urmet Uusorg.

VÕISTLUSE PARIMAD

Mehed

200 m jooks

Taavi Liiv 21.94

1000 m jooks

Nikoli Vedehin 2.23,00

110 m tõkkejooks

Stanislavs Olijars 13,83

Kõrgushüpe

Artjom Zaitsev 2.27

Kaugushüpe

Jaanus Uudmäe 7.50

Kuulitõuge

Raigo Toompuu 19.19

Kettaheide

Gerd Kanter 67.68

Odavise

Andrus Värnik 82.00

Naised

100 m jooks

Ksenija Balta 11,67

100 m tõkkejooks

Sonata Tamosaityte 13.80

Kõrgushüpe

Anna Iljuštšenko 1.88

Teivashüpe

Lembi Vaher 4.00

Kaugushüpe

Sirkka-Liisa Kivine 6.54

Kuulitõuge

Anu Teesaar 14.90

Odavise

Moonika Aava 58.93

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus