Kükita palvela sai uued elektrijuhtmed ja signalisatsiooni

Kasepääl möödunud suve hakul tegevust alustanud samovarimuuseumi tulud läksid kõik Kükita palvelale. Saadud raha lisati projekti omaosalusena, millega sai korda pühakoja esimese korruse elekter ning paigaldatud signalisatsioon.

Kasepääl samovarimuuseumi avanud Veronika Kookmaa asutas mittetulundusühingu (MTÜ) Vanausulised. Kõigepealt kirjutas mittetulundusühing Leader-programmi palvela esimese korruse elektriprojekti, mida rahastati pooles ulatuses ehk 10 000 euroga. 

Uste vahetamiseks koguti ise raha

Kasepää vallavolikogu liige, Kükita palvela asjaajaja ja koguduse liige Helju Kekiševa ütles, et palvelas alustati kõigepealt akendest ja ustest, need said vahetatud 2010. aastal. Kusjuures uste vahetamiseks kogus kogudus ise raha ja töö tegid ära oma meistrimehed. Akende vahetamiseks kirjutas ta aga projekti. “Ka siis aitas meid projekti omaosalusega Veronika Kookmaa, tema vanaema oli meie koguduse liige,”  lisas ta.

Kõige suurem mure oli Kekiševa sõnul aga elektriga. Sellepärast võttis kogudus Veronika Kookmaa ettepaneku abistada neid samovarimuuseumi tuludega heal meelel vastu. “Meie saime projektiraha  ja tema annetas omaosaluse 1100 eurot,” märkis Kekiševa.

Kõigepealt tehti palvela jaoks elektriprojekt, seejärel algasid tööd. Vähempakkumise võitis Rakvere firma Lepna Elekter. Nüüd on palvela esimesel korrusel elektriga kõik korras.

Veel kirjutas MTÜ Vanausulised Leader-programmi palvela teise korruse renoveerimise projekti 9000 eurole, kuid ehitusettevõte, kellelt oli pakkumine võetud, ei vormistanud vajalikke dokumente lõpuni ja praegu on see projekt kahjuks peatatud. 

Muuseumi tuludest jätkus ka signalisatsioonile

Samovarimuuseumi tuludest jätkus ka palvelasse signalisatsiooni paigaldamiseks.

MTÜ Vanausulised hakkabki Veronika Kookmaa kinnitusel tegelema just abistavate projektidega, aga samuti ka ürituste korraldamisega.

Kükita koguduse vanem Jevdokia Annikova on väga tänulik kõikidele, kes kogudust on abistanud. Naine tunneb siirast rõõmu selle üle, et lauljate hulgas on nüüd kolm nooremat naist, kes õpivad traditsioone. Just nemad saavad tulevikus teisi õpetama hakata. Kükita kogudus kaotas hiljuti lühikese ajaga kolm lauljat.

Koguduse vara aitab korrastada ka Triffili Kalašnikov. “Püüame traditsioone säilitada,” kinnitas ta.

Helju Kekiševa sõnul tuleks palvela teise korruse renoveerimisega edasi minna. Kui seal tööd tehtud, saab pühenduda kirikuraamatute säilitamisele. Ka sellega on juba algust tehtud.

Veel on Kekiševa väga tänulik Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse töötajatele Katrin Rajamäele ja Kersti Kurvitsale, kes on neid pidevalt abistanud. Alati saab tragi naine abi ka Kasepää vallavalitsusest. Kekiševa kinnitusel oskavad seal töötavad inimesed alati aidata. Raha on omavalitsusel paraku omaosaluseks vähe jagada, kuid palvela signalisatsiooni kuumaksed maksab vald kinni.

Vallavanem Jüri Vooder kinnitas, et Kükita kogudus on suure sammu edasi astunud, et palvela korda saaks. Seal said tema sõnul kokku tegusad inimesed.

Hoopis rohkem võiks kogudus vallavanema kinnitusel aga suveniiride müümisega tegelda. “Suvel käib meie kandis väga palju inimesi ja nad kõik ostaksid meelsasti midagi kaasa. Meil peaks olema neile ka midagi pakkuda,” tõdes Vooder, kuid nentis, et kõike korraga tõesti ei jõuta.  

Kükita palvelat korrastati

* Maja sai uued aknad ja uksed

* Esimesel korrusel on tehtud elektritööd

* Leader-programm toetas palvela esimese korruse elektriprojekti 10 000 euroga

* Omaosaluse 1100 eurot annetas samovarimuuseum

* Samovarimuuseumi tuludest jätkus ka signalisatsiooni paigaldamiseks

* Renoveerimist vajab veel maja teine korrus

* Seejärel saab keskenduda kirikuraamatutele

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus