Kuke valitsusaeg saab läbi, läheneb koera-aasta

Urmas Ingver, ASi Seitung juhataja:

“Kuna koer on truu ja mõistev loom, siis ootan kaasinimesteltki seda, et nad oleksid samasugused. Lõppev kukeaasta ongi olnud täis tüütut sõjakust ? nii looduse kui ka ühiskonnaelu poolelt: ühed kuked avaldasid teistele umbusaldust, keegi pidi lõpuks areenilt minema marssima jne.

Loodan, et tuleb mitte väikese, vaid suure koera aasta. Suured koerad on nimelt aretatud selleks, et nad tööd teeksid: kelku veaksid, inimesi päästaksid, karja hoiaksid jne. Nii et soovin kõigile töökat uut aastat!”

Ardi Kivimets, vabakutseline reporter:

“Tugevat tervist, õnne, rõõmu ja armastust ning seda kõigile, eriti oma lähedastele ja endale. Meeldivaid ja mõlema poole hinge kosutavaid kohtumisi. Vähem õelust, asjatut klähvimist, urisemist ja hammaste näitamist.”

Eva Klaas, reporter

Uuel aastal ootan ehk pisut enam koostöövalmidust ametnike poolt ning lugejatepoolset aktiivsust. Just lugejate abiga võime leida mõne inimese, kelle põnev huviala või aastatepikkune töö vääriks kajastamist. Aga samuti võivad lugejate vihjed aidata meil leida huvitavaid üritusi või juhtida tähelepanu kitsaskohtadele ja probleemidele.

Ajakirjanduse ülesanne on tuua lugejani tähtsamad uudised ? nii head kui halvad. Loodan et sel aastal, nagu ka eelmistel, on positiivseid sõnumeid rohkem.

Kui mõelda isiklikule elule, tahan alanud aastal just sellest koera sabast üle saada ning lõpetada pisut venima jäänud õpingud. Ning loodan soetada uue sõbra: selle neljajalgse ning haukuva.

Vaike Käosaar, reporter:

“Kõige rohkem sooviksin, et noorematel pereliikmetel oleks kõik hästi, jätkuks tervist ja plaanid edeneksid. Et saaksime võimalikult palju olla suvekodus ja seda ajapikku päriskoduks muuta. Tahaksin loota, et minust endast hakkab tasapisi saama mõistlik vanainimene, kes suudab säilitada tolerantsi ja vaadata võimalikult paljudele asjadele läbi huumori. Et jalgrattal rattad hästi veereksid – rohkem ikka linnast ära vabadusse ja loodusse. Ning et koera-aasta teeks uuest pereliikmest kutsikas Bellast asjaliku koduvalvuri.

Mis töösse puutub, siis olen päris kindel, et Jõgevamaa on toredaid, huvitavaid ja elujaatavaid inimesi täis. Nende mõtteid ja elutarkusi tahaksin leheveergudel vahendada küll. Loodan algaval aastal kohtuda eriti nendega, kellel on jätkunud jõudu ja tahet olla just iseenda moodi.”

Jüri Leesment, peatoimetaja:

“Auh! Niuts! Auuuuuuu!”

Andres Loorand, reporter:

“Ajakirjanduse funktsioon on olla ühiskonna valvekoer. Peatselt algavat koera-aastat silmas pidades usun, et see kujuneb Eesti ajakirjandusele, sealhulgas Vooremaale, töörohkeks ja edukaks.

Loodan, et ajakirjandust kardetakse edaspidi järjest vähem. Ajakirjanik ei taha kellelegi koera kombel hambaid säärde lüüa. Vastupidi, ? ta soovib siiralt, et positiivne info leviks, oleks eeskujuks ja innustuseks või lihtsalt teadmiseks lehelugejatele.

Tegijal juhtub, ja kui mõnikord ongi läinud midagi halvasti, siis ajaleht on õige koht probleemi selgitamiseks. N-ö kurjaks valvekoeraks hakkab leht vaid siis, kui inimesi puudutavaid või suisa kahjustavaid halbu asju varjata püütakse.

Uue aasta hakul soovin, et oskaksin mulle antud aega efektiivsemalt kasutada ning töö ja isikliku elu vahel parema kompromissi leida. Carpe diem!

Soovin kõigile inimestele paremat elu. See pole suusoojaks öeldud ega soov ise sugugi utoopiline. Alustuseks piisab, kui lõpetaksime heade ideede elluviimise takistamise ning oskaksime olulist vähemtähtsamast eristada.”

Anatoli Makarevit?, fotograaf:

“Et möödunud aasta viimastel päevadel saadud uue kaameraga tuleksid peale koerapiltide hästi välja ka kõik muud pildid. Et veebruari alguesse planeeritud ühisnäitus Sülli Reet ja Urmas Vainoga õnnestuks.

Et mõned koerused, mis möödunud aastal tehtud said, jääksid tänavu tegemata. Et kõik koerad ? ja mitte ainult koerad ? oleksid sel aastal minu sõbrad. Ning et tööalaselt jätkuks alati rammusaid konte, mida järada.”

Margit Mandel, arvutigraafik:

“Ma olengi just koera aastal sündinud, peaks nagu minu aasta tulema. Eks inimesed loodavad ikka kõige paremat, muresid ja hädasid ei oota keegi. Arvan, et midagi annab alati ise oma saatuse kujundamisel ära teha, aga palju toimub ja juhtub ka inimesest endast sõltumatult. Loodan, et kõigil läheb hästi.”

Marge Martjan, reklaamiosakonna juhataja

Koera-aastale on mul üks suur ja eriline soov, õigemini väga tahan, et see soov täituks juba kohe: soovin, et leiaksime üles meie vana-aasta õhtul kaduma läinud koera. Ta oli teismelise-eas ja meile tõesti nagu perekonnaliige.

Uuelt aastalt ootangi kõikide soovide täitumist ? et nii tööl kui isiklikus elus saadaks mind ja kõiki mu sõpru-tuttavaid edu, et 2006. oleks kõigile väga kaunis aasta.

Piret Mikko, sekretär:

“Tuleb, mis tuleb. Ega endal niikuinii asju palju muuta õnnestu.”

Riina Mägi, toimetaja:

“Et omandaksin paremini üle koera saba saamise kunsti (üle koera saan juba päris edukalt!). Et suudaksin karavani koerte haukumisest hoolimata edasi vedada. Ning et meil kõigil oleks rohkem põhjust saba liputada ja pärikarva silitada kui uriseda ja hambaid näidata.

Loodan, et ilm ei tule sel aastal päris koerailm ja elu ei kujune päris koeraeluks. Kuigi usun, et nii mõnegi koera elu on tunduvalt parem kui keskmise Eesti Vabariigi kodaniku oma.”

Kaie Nõlvak, keeletoimetaja:

“Ma olen natuke fatalist ja arvan, et aasta tuleb üldiselt selline, nagu saatus kellelegi ette näeb. Ise peab muidugi ka oma hinge eest hoolt kandma, nagu köster Joosep Tootsile soovitas. Olen suur kassisõber, tulemas on aga hoopis koera aasta. Targad koerad saavad siiski kassidega ka hästi läbi, on sõbralikud ja truud. Loodan, et uus aasta tuleb rahumeelselt töökas ja et inimesed ei löö teistele sõnadega niiöelda hambaid säärde. “

Sirje Pagi, arvutigraafik:

“Kõike seda, mida ma varem kogenud pole. Palju seda senikogematut tänu pikale ja sisukalt elatud elule küll enam jäänud pole, aga näiteks benji-hüpped on veel proovimata. Ei tea, kas minu kolmanda korruse korteri aknast tasuks proovida?

Mis töösse puutub, siis leht võiks uuel aastal valmis saada lihtsalt, hästi ja kiiresti.”

Lea Päid, arvutigraafik

“Mulle isiklikult koerad meeldivad, aga suured loomad võiksid ikkagi järelvalve all olla ja mitte vabalt ringi liikuda, sest neid ma pisut pelgan. Olen rahu armastav inimene ja tahaksin, et uuel aastal kõik omavahel hästi läbi saaksid ? nii loomad kui inimesed.”

Agne Sild, arvutigrafik:

“Mida iganes.”

Helju Valdmaa, koristaja:

“Palju sõpru ja kõigiga head läbisaamist. Aga eelkõige ikkagi head tervist nii endale kui ka kõigile kaasinimestele: kui tervis on korras, siis tuleb kõik muu hea iseenesest.”

Urve Vikat, pearaamatupidaja:

“Soovin, et uus aasta tuleks sama edukas kui eelmine või veelgi tulemuslikum.

Edu pandiks oli ja on hästi laabuv koostöö ? seda nii firmasiseselt kui kõigi koostööpartneritega. Selge on ka, et iga inimene on tööl edukas vaid siis, kui kodused ja lähedased teda toetavad.

Loodan väga, et selline mitmepoolne meeskonnatöö jätkub uuelgi aastal sama sujuvalt ning tulu saavad sellest kõik asjaosalised.”

blog comments powered by Disqus