Kuidas valida terrassi terrassisoojendi?

SISUTURUNDUS

Kuna saadaval on palju erinevaid võimalusi, võib terrassisoojendi valimine olla keeruline ülesanne. Terrassisoojendid on igal juhul väärt investeering, mis võimaldab sul nautida terrassi või välikööki ka külmematel kuudel. Vaatame lähemalt, kuidas valida mugavalt väljas viibimiseks sobiv kütteseade.

Kütteallikas

Terrassisoojendid on saadaval kolme erineva küttega: elekter, vedel propaan ja maagaas. Igal kütteallikal on oma plussid ja miinused.

Elektrilised terrassisoojendid tuleb töötamiseks ühendada pistikupessa. Kuigi mõned ühilduvad 120 voldise pistikupesaga, vajavad teised 240 voldist pistikupesa. Elektrilised terrassisoojendid sobivad ideaalselt neile, kes otsivad loodussõbralikku valikut, kuna need ei tekita heitmeid. Mõned mudelid võivad vajada professionaalset paigaldamist.

Vedela propaani mudelid ei vaja professionaalset paigaldamist, kuna nende tööks on vaja lihtsalt gaasiballooni Professionaalse paigaldamise vajaduse puudumine tähendab, et neid kütteseadmeid saab hõlpsasti samal päeval osta ja kasutamiseks üles seadistada.

Maagaasiga töötavad terrassisoojendid nõuavad gaasijuhtme ühendamist. Kui sul aga on juba näiteks maagaasil töötav grill, oled selle ühendusega tuttav. Gaasiühendus on nende mudelite suurim pluss ja miinus, kuna gaasitoru ei pruugi olla kõige mugavamas kohas, kuid ühendamine sinu koduse gaasijuhtmega tagab ka piiramatu kütusevaru.

Ohutusfunktsioonid

Nagu iga soojust tootva eseme puhul, on ka terrassisoojendite valimisel oluline ohutus. Kallutuslülitiga mudel lülitab seadme automaatselt välja, kui see kaldub teatud nurgast kaugemale, kaitstes sind ja sinu külalisi, kui kütteseade ümber kukub. Paljudel mudelitel on turvafunktsioon, mis lülitab terrassisoojendi gaasiventiili välja, kui leek kustub. Oluline on siiski, et kütteseadme talitlushäire korral oleks sul kodu käepärast tulekustuti.

Disain ja esteetika

Samuti soovid, et sinu aed näeks suurepärane välja, eriti kui korraldad seal väliüritust. Valides, millist terrassisoojendit koju osta, tuleb arvestada ka selle disainielementidega. 

Mis puutub kujunditesse, siis vihmavarju- ja püramiidikujulised mudelid on kõige tavalisemad seisvate kütteseadmete valikud. Kinnitatavad terrassisoojendid on väiksema ja lihtsama disainiga, mis tähendab, et need sobivad hõlpsalt sinu kodu välisilmega. 

Terrassisoojendid võivad olla ka erinevat värvi: kõige populaarsemad on must ja roostevaba teras, kuid teatud kaubamärgid pakuvad ka erinevaid värvilisi valikuid.

blog comments powered by Disqus