Kuidas tänavuse kartulisaagiga rahule jäite?

Allar Oja: Mul endal kartulit maas ei olnudki, mul pole teda kusagile panna ja samas on poes kartul niivõrd odav, et jõuan seda endale osta. Maal on põhimõtteliselt selline maalapp olemas küll, kuhu saaks mingeid juurikaid maha panna, kuid ma ei näe selleks lihtsalt vajadust.

Liis Kõnd: Ei ole eriti millegagi kiidelda. Kehv suvi ja kehv saak, üles sai võetud umbes sama palju, kui maha panime. Arvatavasti saab talve nendega läbi, nälga küll ei jää, aga üldiselt on kartulit ikka vähe ja nad pole eriti suured ka. Selle kartulikasvatamisega on nii palju jändamist, et järgmisel aastal võib-olla ei panegi neid maha. Ehk jõuan kartulit endale poest ka osta.

Tarvo Sääsk: Elan linnas ja kartulit ei kasvata. Maal vanavanematel mõni vagu ikka maas on ja kui aega jagub, siis käin neil abiks seda maha panemas ja üles võtmas. Tänavu polnud aega kartulit võtta, kuid kuulsin, et pole suurem asi saak. Noh selle pärast nälga veel keegi ei jää, kuid tänavu ei saa sugulastele nii palju kartuleid laiali jagada.

Anneli Nagel: Kõik kurdavad, et saak oli kehv ja nigel, mina seda öelda ei saaks. Meil oli  saak pigem ootuspärane. Mitte väga palju, kuid vähe ka ei olnud. Muidugi, kartulid oleksid võinud natuke suuremad olla, kuid midagi katastroofilist küll ei olnud. Eelmise aasta saagiga ei anna muidugi võrrelda, sest siis oli meil lausa kartuliuputus.

Arved Lepp: Noh, ütleme nii, et polnud suurem asi kartuliaasta. Pooltel olid mädaplekid küljes ja kartulit oli raske kätte saada, sest maa oli niivõrd mudane. Midagi väga hullu ka polnud, talve saab nendega üle elatud küll. Loodame, et  järgmisel aastal on rohkem vilja- ja kartuliõnne.

Küsis EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus