Kuidas talvine koolivaheaeg kulgeb?

Ragne Teravä, Jõgeva Ühisgümnaasiumi abiturient:

“Tavaliselt, ei midagi erilist ega teistmoodi tunnet. Hommikul vara ei pea küll kooli minema, kuid ilma õppimiseta ei saa ka vaheajal läbi. Aeg läheb kiiresti ja juba aprillis algavad riigieksamid. Nendest oleneb ju ülikooli pääsemine, tahtmine on minna keeli õppima. Autojuhieksami tahan ka ära teha, vaheajal käingi kooli juures õppesõitu tegemas. Kodus olles saab ka parasjagu puhata ? ega talvel polegi õues nagu midagi teha.”

Raido Onopa Jõgeva Gümnaasiumi 5. klassist:

“Hästi, lund on palju – saab suusatada ja kelgutada. Uisutamas käin koos sõpradega Mustvee maantee hokiväljakul. Koduõue ehitasime liumäe, oleme ka lumesõda pidanud. Kuni pimedani oleme väljas, igatahes igav pole küll olnud. Maal vanaema ja vanaisa juures olin ka natuke aega. Mida lähemale koolimineku aeg jõuab, seda kiiremini saavad päevad otsa. Koolivaheaegu võiks natuke rohkem olla, aga koolis on ka vaja käia, sest hea hariduse tahaksin küll endale saada.”

Karoliine Sootna Jõgeva Gümnaasiumi 7. klassist:

“Üpris normaalselt, kuid vahepeal olin natuke tõbine ja paljud plaanid jäid katki. Tahtsin rohkem väljas olla ja sõbrannadega uisutamas käia, aga eks ilusaid talveilmu tuleb veel. Uut aastat ei saanud ka koos teiste noortega linnakuuse all vastu võtta, ilutulestikku vaatasin läbi akna, aga ikkagi oli väga ilus. Emal oli koolivaheajal talvepuhkus, õed olid samuti kodus, nii saime rohkem koos olla. Mängisime ka lauamänge, nooremal õel oli eriti lõbus, kui mina kaotasin.”

Aare Mõisakülast, 9. klassi õpilane:

“Seikluslikult, aga võiks olla lõbusam. Paljudega, kellega tahtsin, pole kokku saanud, Lääne-Virumaale minemise plaan kukkus ka läbi. Rohkem ongi oldud koos oma pere ja naabritega. Ehitasime lumeonni. Suusatamas ega uisutamas ma ei käi, aga jalgsi olen küll kõvasti rohkem maad maha käinud kui kooliajal ? siis sõidan bussiga. Suvine koolivaheaeg oli küll palju pikem, aga siis olin ehitustööl ja see vaheaeg sai nagu kiiremini otsa kui talvine.”

Merike Katt, Jõgeva muusikakooli direktor:

“Kulgeb töiselt, koolivaheaeg on mõeldud ikka õpilastele. Meil on tööpäevad nagu ikka, vahe vaid selles, et majas on veidi rahulikum ja saab süveneda. Näiteks arhiivimaterjalide korrastamisele ja paberimajandusele, mida on üksjagu palju. Kool ei jäänud lastest nüüdki päris tühjaks ? kellel vaja, saab järeleaitamistunde. Siiski olen koolivaheajal saanud olla rohkem koos oma perega. Lastele ja mulle meeldib väga uisutada. Eriti hea võimalus on selleks Adaveres, kus elavad mu vanemad.”

Jana Kozlova, Jõgeva Gümnaasiumi 9. klassi õpilane:

“Suht toredasti, ägedalt ja armsalt. Kõik, mida vaheajaks plaanisin ja mida sai kaua oodatud, on läinud täppi ja hästi korda. Koolivaheajal saabki rohkem nalja, võib natuke vabam ja lõbusam olla. Nii palju on olnud tegemisi, et igav juba ei hakka ja kooliasjadele veel ei mõtle. Eks mõne päeva pärast jõuab hakata ka sellega tegelema. Jõuludeks kingiti mulle isiklik arvuti. Nüüd on hea, et ei pea enam teiste pereliikmete taga ootama, kuni nende arvuti juurde löögile saan.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus