Kuidas tähistati Eesti sünnipäeva

Kuidas ma tähistasin Eesti Vabariigi aastapäeva

SANDRA VÕSASTE, IIIb klass
Meie peres algab tavaliselt Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine hommikul telerist lipu heiskamise  vaatamisega ja ilusa laulu ?Eesti lipp? kuulamisega.

Mõned aastad, sellest ajast, kui me maamajas elame, vahetame koos isaga vabariigi aastapäeva hommikul lipumastivimpli  pärislipu vastu. Tavaliselt osaleb selles toimingus ka minu saksa lambakoer Marshal.

Ma arvan, et minu karvane sõber ei tea aastapäevast midagi, aga isaga oleme Eesti Vabariigi ajaloost päris palju rääkinud. Näiteks tean ma seda, et meie esimese presidendi Konstantin Pätsi  ametiraha on  senini Venemaal. Ma ei saa ainult päris hästi aru, miks Venemaa meile seda tagasi ei anna?

See aasta oli eriline veel selle poolest, et 24. veebruaril tähistasime koos sugulastega vabariigi aastapäeva ning 14. veebruaril aastaseks saanud õe esimest sünnipäeva.

Aastapäev lõpeb minule  tavaliselt  teleri ees. Mulle meeldib vaadata  presidendi vastuvõttu, kuna seal on palju ilusaid kleite ja mood pakub mulle huvi.

 

IIb klass
Egle Saks: Meie käisime Tallinnas. Vaatasime telerist paraadi ja presidendi vastuvõttu. Paraad toimus Pärnus, aga vastuvõtt Tallinnas. Kõige rohkem meeldis mulle presidendi vastuvõtt.

Annabel Saar
: Meie peres tehti remonti. Aga vaatasime ka telerit ja sõime kooki. Mängisin klaverit ja lugesin raamatut. Koos perega vaatasime presidendi vastuvõttu. Mulle meeldis presidendi kõne ja see, kuidas kätt suruti. Aga kõige rohkem meeldis presidendiproua kleit.

Deisy-Hanna Hordo: Iseseisvuspäeval heiskasime lipu ja sõime torti. Telerist vaatasime presidendi kõnet, see oli Estonia Kontserdisaalis. Kõige rohkem meeldis mulle kätlemine. Veel jäi vastuvõtust meelde, et kõik olid väga õnnelikud. Maret Maripuul oli minu arust kõige ilusam kostüüm. Ise saaksin oma riigi heaks hästi õppida ning olla heasüdamlik ja abivalmis. Koolis meisterdasime värvilistest paberitest pildi, millel Eesti lipu värvid, suitsupääsuke ja rukkilill.

Janek Zarin: Mina käisin peol, seal oli ka linnapea Viktor Svjatõ?ev. Kodus vaatasin telerist presidendi vastuvõttu. Mulle meeldis, kuidas külalised presidendi kätt surusid. Koolis ajaloo tunnis räägiti Eestist ja Eesti lipust.

 

Ib klass:
Rebecca Roots: Meie vaatasime telerist presidendi vastuvõttu. Ma sain endale uue kaisulooma ? riidest roti. Koolis oli meil ilus kontsert ja minu lemmiklaul on koolilaul, mille esimene sõna on ?ilmauks?. Tunnis joonistasime suitsupääsukese. Ise saaksin oma riigi heaks loodust säästa nii, et ei viskaks prügi maha. 

Hendrik Vikkat: Meie vaatasime kodus presidendi vastuvõttu. Kõige rohkem jäi mulle meelde kooli aktus. Tegime plakati, mille peal olid pääsukesed ja rukkililled. Mina saaksin oma riigi heaks õppida teistega arvestama.

Hedvig Põllumäe: Meie peres oli sini-must-valge küünal. Me süütasime küünla ja panime aknalauale. Vaatasime ka presidendi vastuvõttu. Ise saaksin riigi heaks korralikult õppida, olla hoolas ja korralik, mitte visata prahti maha.

IVb klass:
Mirko Uueda: Minu Vabariigi aastapäev möödus koos perega vanaema ja vanaisa juures. Vanaemal oli kaetud uhke peolaud, kus oli nii soolast kui magusat. Vaatasime koos televiisorist presidendi vastuvõttu. Vanaisa rääkis meile oma lapsepõlvest. See oli tore ja huvitav päev. Ma sooviksin, et Eestimaal oleksid inimesed rõõmsamad ja üksteise vastu sõbralikud.

IVa klass:
Elisabet Ottas: Minu pere tähistas Eesti sünnipäeva peretuttavatega. Hommikul vaatas isa telerist lipu heiskamist Pika Hermanni torni tippu. Aastapäevaparaadi vaatasin isaga koos. Koolis tähistati meie riigi sünnipäeva piduliku ajalootunniga. Joonistasin pildi Eestimaast.

Merilin Vipper: Eesti sünnipäeval heiskasime majale lipu. Vaatasime koos perega telerist presidendi vastuvõttu. Mulle meeldis seda vaadata, sest seal nägi palju huvitavaid riideid.

Minu kool tähistas iseseisvuspäeva mitut moodi. Esiteks kutsuti aulasse igast klassist viis õpilast. Nad said igaüks loosiga ühe luuletuse, mis tuli suurele paberile ümber kirjutada ja illustreerida. Siis tuli mõelda esinemiskava. Kõigi kavad olid vahvad! Peale selle toimus aulas aktus, kus räägiti Eesti ajaloost ja lipust, lauldi. ?Liblikapüüdja? esitas lühinäidendi  lõpuks tänas kool tublimaid õpilasi. Oli tore!

IIIb klass
Märt Puusta:
Meie tähistasime Eesti Vabariigi aastapäeva üpris omamoodi, sest käisime Rootsis. Samas oli see päris tore, sest külastasime Vasa muuseumi ja ühte troopilist maja. Muuseumis oli üks 17. sajandist pärit laev.

Ma räägin natuke sellest laevast ka: Vasa purjetas oma esimesele reisile ja vajus põhja,

Stockholmi sadamas 10. augustil 1628. aastal. Pärast 333 aastat merepõhjas olemist õnnestus vrakk 1961. aastal pinnale tõsta.

Troopilises majas oli väga lahe, ühes kohas oli meie ümber mitu akvaariumi ja seal ujusid kalad ja isegi haid. Käisime Rootsis laevaga, mille nimi on Romantika.

IIb klass
Karl Kukk:
nne kui isa jahile läks, pani ta lipu masti. Õhtul sõime koos kartulit ja liha. Pärast olime koos perega ja vaatasime telekast presidendi vastuvõttu. Õhtul võtsime lipu alla. 

blog comments powered by Disqus