Kuidas taastuda suurtest söömingutest?

Sumedad grilliõhtud on küll toredad aga sinu enesetunne pole pärast rikkalikke söömaegu enam sugugi kiita?

Üleliigse suhkru, alkoholi ja soola tarbimine viivad kehast vedelikku välja. Seetõttu on oluline suurendada vedelike tarbimist, mis aitavad viia kehast mürke välja ning lisaks kiirendavad ainevahetust ja tõstavad energiataset. Jooge hommikul värsket sidrunivett või võtke õunaäädikakapsleid, et kiirendada ainevahetust ja soodustada vee ja jääkainete väljutamist. See annab enesetundele värske energialaengu ja aitab päevale vastu minna. Hästi kiirendab ainevahetust ka ingver. Lisaks võib võtta artišokiekstrakti sisaldavat toidulisandit, mis aitab organismil lagundada toidurasvasid, kiirendab seedimist ja aitab ennetada  seedeprobleeme.

Rasvase grill-liha nautimise tagajärjel langeb  veresuhkru tase, mis põhjustab energiapuudust, närvilisust ja veelgi suuremat isu samasuguse suhkrurikka toidu järele. Seetõttu tuleks esmalt organismi puhastada ja väljutada mürke. Hea oleks alustada puhastava detoks-kuuriga. Ent kaaluda tasuks ka detox toidulisandit. Apteegis on ainevahetust soodustavate preparaatide valik lai, apteekriga konsulteerides leiab igaüks endale sobivaima.

Soolte tööd soodustavad ka kiudained, mis aitavad muuhulgas väljutada ka ainevahetus jääke ning hoida kontrolli all kolesteroolitaset. Viimased uuringud on leidnud, et suurem kiudainete tarbimine aitab märgatavalt tõsta keha võimet põletada keharasva ehk vähendada keha rasvaprotsenti. Heaks kiudainete allikaks on lisaks täisteraleivale ka avokaado, pirnid, kliid, täisterapasta ja linaseemned. Kes aga eelpool nimetatud toiduaineid tarbida ei armasta, võib otsida abi apteegiriiulilt, kust leiab koos apteekriga otsides kindlasti sobiva toidulisandi. Prebiootikumid soodustavad soodsa mikroobikoosluse tekkimist seedetraktis. Lahustuvad kiudained soodustavad seedimist.

Kindlasti aitab raskustunde leevendamisele kaasa ka pikem jalutuskäik, metsajooks või muu spordiga tegelemine.

KERLI VALGE, Apotheka apteeker

blog comments powered by Disqus