Kuidas suusad sellel talvel libisevad?

Jüri Ansip, metsamees:

“Üle mitme aasta on jälle kõvasti lund, aga ise pole veel suusatama saanud. Saapadki, mis küll vanad ja viletsad on üles otsimata, kuid soome kelguga olen teinud mitmed sõidud. Paistab, et MMil libisevad meie poiste suusad päris hästi. Medalit meil veel ei ole, kuid oleme saanud küllaltki häid kohti, nii et ei saa nuriseda. Vaata, kui palju tugevaid on sinna üle maailmast kokku tulnud, väike Eesti pole suurte riikidega võrreldes sugugi kehvem. Kristinal vedas natuke kehvasti, tal vist tervisega probleeme, muidu oleksid medalid käes. Lootused on maratonil, Veerpalu tuleb kindlasti kolmandaks, juhul kui ta kõrgemale ei jõua. Ehk ka Mae ? Tartu maratonil oli ta tubli. Väiksem lootus on mul Olle ja Naruski edule.”

Vahur Kukk, Tartu suusamaratoni veteran:

“Väga hästi, eriti Kuremaa terviseradadel. Mina libistan seal mööda pikemat, 5 km rada. Alguse kohta läheb veel raskelt, kuigi enne suusahooaega sai tehtud kuiva trenni kepikõnniga. Oberstdorfis on meile medalilootust pühapäeval. Veerpalult ootan kulda, tema põhimine laks ongi just maratoni ajaks planeeritud. Et ta proovis kenasti suusavahetusega sõitu, oli ainult kondiproov aklimatiseerumise kiirendamiseks. Hiline allatulek mägedest ei võimaldagi tal olla tippvormis enne pühapäeva. Usun, et Andrus on ka vaimult tugev, on ju maraton pigem võitlus enese kui vastastega. Tundub, et Mael on jalg seekord suhteliselt tönts, tal pole enam sellist teravat minekut, nagu Otepääl oli.”

Veljo Kokla, endine santehnik:

“Minu suusad pole sellel talvel veel libisenud, vastlapäeval sai siiski väike kelgusõit tehtud, libisesin päris pikalt. Paistab, et maailmameistrivõistlustel ei lähe meil kuigi hästi: vahel on määre vale ja suusk kehv, siis tervisehädad. Suusahüppaja Tambet Pikkor eemaldati aga mõni sentimeeter lubatust laiema hüppekostüümi tõttu. Muidugi olid ka minu suured lootused Kristiina Smigunil ja eks ta lootis ka ise rohkemat kui neljas koht, kuid ega alati ole õnne. Seevastu tegi Julija T?epalova, ta ju samuti väga ilus naine, üle paljude aastate kõva sõitu. Meeste 4×10 teatesõidus näitas Anti Saarepuu end kõva tegijana. Tänu temale rebisime end üheksandaks ja jõudsime näiteks USAst ja Soomest ette.”

Elve Linno, meditsiinitöötaja:

“Olen kõva spordifänn, elan kaasa kõikidele suurvõistlustele ja hoian eestlastele pöialt. Tänavu pole ma suuski veel alla saanud, selles suhtes olen laisk olnud, aga külma ja lund lubati ka märtsis, ehk veel jõuan suusarajale. Mul on natuke kurb meel, et Oberstdorfis pole meie omadel läinud nii hästi kui varem. Ainuke lootus on pühapäeval, et maratonimehed end kokku võtavad ja nende tervis paraneb. Viirused levivad, suure koormuse ja närvipinge all ollakse haigustele aga vastuvõtlikumad. Kahju, et Kristina jäi medalist napilt ilma. Ta on väga vapper naine ega jäänud löödult nurka seisma, vaid läks uuesti rajale.”

Kalev Pärtelpoeg, üliõpilane:

“Libiseb üsna hästi – mida parem määre, seda rohkem libiseb. Kõige parem on searasv, siis on päris libe mäest alla lasta. Vastlasõitudel ja kelgutamisvõistlustel olen seda teistelegi pakkunud. Kuigi suur suusataja ma pole, pigem uisutaja. Ma pole tugitoolisportlane, teleka ees istumise asemel tahan ise midagi teha või sportlikke üritusi organiseerida. MMiga olen kursis ajalehtede ja lühiuudiste kaudu. Võrreldes sellega, kui palju riike võtab võistlustest osa, on meie senised tulemused küllaltki head. Peaasi on kaasalöömine, ja et meie esindajad peavad lõpuni vastu. Oleme näidanud end kõva suusamaana, kuigi meil on suusailm aastaringselt kehv.”

Maarja Rammul ja Helen Viitkin, klassiõed:

“Suusatamas ja uisutamas pole me juba mitu aastat käinud, meil pole veel korralikku varustustki. Suusatamisvõimalusi on Jõgeva linnaski, Piiri pargis on näha üsna palju sõitjaid. Maailmameistrivõistlusi vaatame küllaltki vähe, sest teleülekanded on koolitundide ajal. Õhtuti kulub meie aeg rohkem internetis surfamisele kui teleka ees istumisele. Vahel, kui eestlased võistlevad ja ema-isa neid jälgivad, siis vilksamisi vaatame ka ise. Muidugi tahame, et Eestile tuleks rohkem medaleid, aga hea seegi, kui esimese kümne hulgas oleme. Eestlastel on läinud paljudel suurtel võistlustel päris hästi – ega me mingid mökud ole.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus