Kuidas suhtute õpetajate streigiähvardustesse?

Eha Anslan, Jõgeva maavalitsuse tervisedenduse peaspetsialist.

 Eks ta ole kahe otsaga asi. Ma saan neist ka aru. Õpetajad on väga vajalikud inimesed ja neil on raske ning vastutusrikas töö. Loomulikult peaksid nad kõrgemat palka saama. Streiki ma eriti ei poolda, see on ikkagi viimane võimalus. Ehk saaks selliseid asju ikkagi teisiti ajada. Tean, et õpetajad peavad streigi ajal ikkagi koolis olema ning vastutama laste eest.

Kristjan Talistu, õpilane

Ma ei teadnudki, et nad streikida kavatsevad. Õpetajaid ei hinnata piisavalt. Nad võiksid ikka 10 tuhat kätte saada. Kindlasti on ka teisi võimalusi peale streikimise.

Avo Jalakas, pensionär

Minu arvates on see õige, et nad streikida tahavad. Õpetajad on väga vajalikud inimesed. Neile ei maksta piisavalt palju. Nende palgatase peaks olema hoopis autoriteetsem ja kõrgem. Vabariigi keskmisel tasemel vähemalt. Nii umbes kümme-üksteist tuhat. Kui õpetajate palk oleks kõrgem, oleksid nad rohkem motiveeritud. Noored ei taha õpetajaks minna ning ühe koha peal ei püsita  kaua.

Teet Tõemets, õpilane

Tegelikult on streik viimane võimalus. Seda võiks kasutada siis, kui midagi muud üle ei jää, teisi võimalusi pole.  Täiskohaga õpetajad võiksid ikka kümme tuhat kätte saada. Nad väärivad ikka vähemalt keskmist palka.

Vilma Pihle, pensionär

Õpetajad tahavad streikida? Ma arvasin, et bussijuhid ainult. Kui kõik streikida tahavad, ju on neil siis õigus. Kui muidu  raha ei anta, ju siis peavad streikima.

Berit-Bärbel Rebane

blog comments powered by Disqus