Kuidas soetada Jõgeval EMT telefoni

Elionis paelus pilku Alcatel OT 535. Mõeldud, tehtud. Kodus tuli aparaati pisut tundma õppida, misjärel selgusid ka toote mõned vead. Kalendris olid segamini nädalapäevade nimed ja muudki vead tarkvaras, eestikeelne sõnaraamat kord töötas, kord ei töötanud. Kui aktiveerisin telefoni energiasäästja, siis telefoni laadima pannes näitas see üsna ruttu, nagu oleks aku juba täis. Vahel jooksis telefon n-ö kokku jne. Aparaat võeti meelsasti remonti, isegi asendustelefon ? romulaadne Nokia 3410 ? anti vahepeal kasutada. Juba umbes kahe nädala pärast sain teada, et lapsuke haiglast tagasi, st terve. Aga polnudki enam see lapsuke, hoopis uus telefon anti. Kuid sama mudel ja samade vigadega.

Kulus teatud hulk sõnu, närve ja aega vestlusteks lahkete Elioni töötajatega ning sõbraliku EMTga Tallinnas, mille tulemusena?sain raha tagasi.

Kuid mul oli telefoni vaja. EMTs oli Alcatel OT 735, kaameraga ja puha, ent oluliselt kallim, küllap siis vigadeta?

Ruttu selgus, et ebakvaliteetne. Samad vead, lisaks kontrastsuse muutumine meie talvistes oludes, mis eriti häiris just pildistades.

Kuigi ostsin tuttuue telefoni, oli keegi (vist EMT töötaja) möödunud aasta juulis sellega MMSi saatnud ? seega kasutanud teab kui kaua.

Rõõmsalt saatsime sellegi prantslase parandusse. Asendustelefoniks sain seekord hinnalise, kuid väsinud Motorola C 350, mille eest, kui see minu käes rikki läinuks, tulnuks EMTle maksta n-ö täie rauaga kogu müügihind (umbes 2000 krooni). Seda imeasja ei tohtinud mingil juhul mitte kunagi välja lülitada, sest siis ei töötanud äratus!

Parandusse Alcatel OT 735 jäigi, sest mulle teatati, et Alcateli firma ei anna luba tarkvara vahetuseks! Kas see ongi siis «point»? Kas kõik EMTs müüdavad Alcatelid ongi vigadega? Kohe oli raha jälle taskus tagasi.

Prooviks õige Nokia 3100 ? ikkagi põhjanaabrite teada ja tuntud kvaliteet. Kvaliteeti jätkus mõneks ajaks, kuid siis kadusid aparaadis mõned värvid, kaasa arvatud valge. Heledus muutus ise, ka siis, kui telefon oli kaelas või kotis. Minu Nokiakene tahtis sooja, ilmselt sobinuks ta ehk kuhugi Nigeeriasse!

Tuleb osta EMTst telefone ja te ei kahetse ? saate lühikese aja jooksul proovida mitmeid mudeleid ja kõik on tunduvalt kallimad (järelmaksuga või ilma) kui konkureerivas firmas. Nimelt oli Tele 2 Nokia 3100 müügil sama hinnaga, kuid seal pakuti juba kaameraga mudelit!

EMT on ütlemata tore kliendile orienteeritud firma, iseäranis hindade ja kvaliteedi osas. Ent otsustasin hiljuti liitumislepingu lõpetada ja valisin konkureeriva firma. Küllap see on pelgalt juhus?

ARVI GRAUBERG, mobiili-ihaleja

blog comments powered by Disqus