Kuidas on kuum ilm mõjutanud teie igapäevast elu ja tegevust. Kui tihti ja kus käite ujumas?

Rein, keevitaja

Meil algab nüüd tööpäev hommikul kella kuuest. Mina arvan, et tõsiseks probleemiks muutub kuumus siis, kui kaadiklaasinäit tõuseb kõrgemale inimese tavapärasest kehatemperatuurist ehk 36,6 kraadist.  Ujumas käin küllalt palju. Hiljuti käisin just Kamaris ujumas. Võimalik et läheme ka kuhugi kaugemale randa.

 

 

Raul, õpetaja

Kuum ilm on muutunud tavapärast töörütmi minu maakodus Adavere kandis. Tööd saab praegu teha hommikuti varem ja õhtul hilja. Kellaaja järgi hommikul kuni üheteistkümneni ja õhtul pärast kella seitset. Ujumas käin ma Eistvere järves, mis asub maakodust kaheksa kilomeetri kaugusel. Käin mitu korda päevas ka duši all. Tegelikult olen ise Tallinna inimene ja seetõttu saab seal ka mere ääres käia. Kuid ma ei taha suvisel ajal eriti linnas olla.

 

Kairi, tööline

Ma ei ütleks, et kuum ilm minu elu eriti mõjutanud oleks. Ujumas saab muidugi tihti käia. Tulin just Kamarist ujumast. Elan ise Tartus ja pean tunnistama, et ega seal head ujumiskohta polegi. Korralik lähim ujumiskoht Tartule on Saadjärv. Anne kanalisse mina ujuma minna ei taha, minu arvates on seal vesi must. Vahel käin ka Elvas Verevi järves ujumas. Ka mere äärde plaanin minna. Varasematel aastatel on mulle mererandadest meeldinud Pärnu lähistel asuv Valgerand.

 

Priit, autoremodi luksepp

Palavaga on igapäevaelu tavapärasest ikka keerulisem korraldada. Praegu olen puhkusel ja sõidame Eestimaal ringi. Autos on konditsioneer ja seetõttu sõidu ajal on mõnus olla. Ujumas saab ikka mitu korda päevas käia. Hetkel tulime Haapsalust ja sealgi sai meres ujumas käidud. Vahel käime ka Saadjärve ääres. Eks igapäevatoimingud tuleb palavusele vaatamata ikka ära teha.

 

Silvi, teenindaja

Eestimaa suvi on väga lühike ja mina naudin palavat ilma. Minu arvates tuleb sellisest ilmast ainult rõõmu tunda. Töötan Põltsamaa “Selveris” ja kaupluses on meil mõnusalt jahe. Seetõttu pole kuumus töö juures probleemiks. Kodus hoiame päevasel ajal aknaid rohkem suletuna, et sooja mitte sisse lasta. Kuid öösel on ka kodus aknad lahti. Kui on väga palav, lähen kodu lähedal asuva jõe äärde ujuma. Olen juba ka Tallinnas rannas käinud ja ka Pärnusse tahaks suve jooksul jõuda.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus