Kuidas möödus läinud nädalavahetus, mida toob uus?

Maigi Müürsepp, tõlkija Saare valla Levala külast:

Seekord on mul palju tööd käsil, mis tuleb hästi kiiresti valmis teha. Tegemist on ühe mahukama tõlketööga – sedapuhku inglise keelest eesti keelde. See on huvitav töö, aga tellimusega on kibekiire, ja kui ma sellega augusti keskpaigaks tehtud ei saa, siis on suur jama lahti. Minu töövabad päevad ei tarvitse olla nädalavahetustel. Puhkeaeg on vaid sellal, kui ma tahan ja saan seda endale lubada. Siis käin Tartus – seal saan sõprade ja tuttavate juurest läbi käia ja õige tihti ka poes raha raisata. Puhkuse ajal tuleb teha füüsilist tööd ? majas on vaja remont lõpetada.”

Vello Soolo, pensionär Kõost:

“Eelmine laupäev läks väga kenasti. Olime koos Olustvere kooli lõpetajate kokkutulekul. Minu vanemal vennal on sellest möödas juba 51 aastat. Kokkusaamine oli Jaan Krempeli kodus Rutikveres, mis oli väga ilus: kaunis koht ja väga meeldiv ja südantliigutav kui koolivennad- ja õed, olgu pealegi, et juba seitsmekümnesed ja üle selle, on koos ja peavad pidu. Pensionäril on ju kõik päevad ühte nägu – olgu see püha- või puhkepäev. Vahe vast selles, et nädalalõpus on lastel ja lastelastel aega tulla meie juurde. Vanasti tegin puhkuse ajal ka tuhande-kilomeetrilisi sõite, aga nüüd, kui bensiin kallis, on juba Põltsamaale poodi tulek kallis.”

Ljubov Sepp, müüja Jõgevalt:

“Üks nädalavahetus läks mul väga töiselt: värvisin, tegin pisut remonti. Vahetan elukohta – seepärast see on, et kõik need päevad läksidki kolimiseks ja uue kodu jaoks. Aga see töö pole veel lõppenud, kuid vahepeal tuleb aeg maha võtta. Uue nädalavahetuse võtan aga vaid enda ja oma laste jaoks priiks. Eelmine nädalavahetus, kus sain küllaltki vähe tegeleda oma lastega, läks ju kaotsi. Selle pean õige mitmeid ja mitmeid kordi tagasi tegema. Üürike suvi saab otsa, mu lastel tuleb kiire kooliaeg kätte. Aga enne septembrit tahaksime käia veel rannas ja metsas. Mustikaid polegi me veel proovinud.”

Maie Urv, meedik Võisikult:

” Eelmine nädal algas mul puhkus, ja nagu sain, sõitsin Poola. Olin tahtnud minna sinna juba ammu. Olen väga rahul, et see sõit teoks sai. Trehvasime Gdanskisse just sel päeval, kui seal oli suur laat ja igavene tringel-tangel. Kauaks ajaks jääb meelde see möll, aga eriti vanalinn, mis oli võrratu. Kui pildid valmis saavad, siis on hea meenutada, kus käisin ja mida nägin. See , selle aasta esimene puhkusenädal jääb veel kauaks meelde. Puhata peab oskama, ja kuigi töö meeldib, tuleb osata end vahel sellest välja lülitada. Uuel nädalavahetusel lähen külla oma sugulastele. 87-aastasele onule on ju iga külaskäik tähtis.”

Kaie Levit, tegevusjuhendaja Põltsamaalt:

“Nädalavahetus on alati väga hea. Siis saab puhata ja tööpinget maha võtta. Tahan olla oma aja peremees – olen küllalt suur magaja – ja tahan seda puhkepäeval nautida. Eelmine nädalavahetus oligi veidike kurb, et mu puhkus sai otsa. Natuke puhkuseaega on veel veidike saada, mis on lausa lust. Puhkepäevad ja puhkus ajavad harjunud rütmi küll veidi sassi, aga mulle on ka tööletulek rõõm. Järgnevateks päevadeks ma plaane ei tee, sest tavaliselt ei lähe need nii, nagu tahetakse. Uus päev toob üllatusi – nüüd tulevad uue suvepäeva rõõmud. Elu on kirev ja huvitav, see on ääretult tore – meile on antud jälle üks päev elada.”

Aimar Övel, taara vastuvõtja Põltsamaalt:

“Minu läinud nädalavahetus oli kaks päeva hommikust kella kolmeni vapralt tööl. Alles siis sain õhtale ja jalad vette panna, õlut juua ja omaette olla. Ega nii ka ole, et ma igal laupäeval ja pühapäeval tööl olen ? oma puhkepäevad saan ma nädala sees ikka tagasi. Olen poissmees ja saan minna igal ajal sinna, kuhu tahan. Jõuab käia kus iganes: vabaõhuetendustel, pidudel ja mujalgi. Aga see, et üritustele sissepääs maksab 85 krooni või rohkemgi, on liig mis liig. Nädalavahetused lähevad kähku ? see ongi kogu moos. Mine tea, ehk jõuan uuel nädalavahetusel põrutada Pärnu oma tütre juurde.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus