Kuidas leida oma rahamuredele parim lahendus

Hiljuti on meedias palju juttu olnud pangavälisest finantseerimisest ehk kiirlaenudest. Kiirlaen on lihtsasti kättesaadav ja mugav laen, mis on just viimastel aastatel populaarsust kogunud, sest sellega pakutakse abi rahamurede korral, mis vajavad kiiret lahendust. Keskendudes eelkõige just neile inimestele, kes vajavad rahalist abi sageli ja pakkudes erinevaid laenuteenuseid, on kiirlaenupakkujad Eestis kiiresti populaarsust kogunud, mistõttu leidub neid laenuturul järjest enam.

Kuidas on see juhtunud? Nimelt on kiirlaenuandjad oma teenuseid kohandanud sel viisil, et see vastaks täpselt inimeste vajadustele. On keeruline leida inimest, kes poleks elu jooksul kaalunud laenu taotlemist, olgu selleks siis kodulaen, autoliising või mõni muu väljaminek. Sageli pole aga pangast laenu saamine lihtne – seda on paljud inimesed omal nahal kogenud. Need, kes on pangast laenu taotlenud, teavad protsessi keerukust ning põhjalikku krediidiajaloo kontrolli, mis on panga jaoks vajalik selleks, et vähendada riske ja kindlustada, et klient, kellele raha laenatakse, ka tegelikult maksevõimeline oleks.

Sageli aga juhtub, et klient vajab raha kiiresti ning ei pruugi piisata mõnest päevast, mis läheb pangal, et laenutaotluse protsess läbida. Hädaolukordades, kus raha vajatakse kohe, võib viivitamisel tekkinud kahju teatud juhtudel olla liiga suur. Sellisteks näideteks võivad olla terviseprobleemid või hambaravi, mille puhul on kohene sekkumine mõistlik. Mida siis teha olukorras, kus perel või sõpradel pole võimalik rahalist abi pakkuda?

Kiirlaenu pakkuvad firmad keskenduvadki sarnastele olukordadele, kus tekkida võiv kahju ähvardab olla suur, mistõttu kaalutakse kiirlaenu võtmist. Kliendid, kellele keskendutakse, ongi seega enamasti töötavad inimesed, kes vajavad väiksemaid summasid kohe kätte. Võrreldes tavapankadega on sellised laenud enamasti kiiremad, pakkudes raha kätte saamist sageli juba samal päeval.

Selge on see, et kiirlaenud ei ole mõeldud niisama lõbutsemiseks, vaid kasutamiseks hädaolukordades. Laenu ei tasu võtta eelneva võla maksmiseks, sest see võib võlakoormust veelgi suurendada. Seega, enne laenamist mõtle rahulikult, mis on vajatav summa ning kui kiiresti oled võimeline selle reaalselt tagasi maksma. Leidub mitmeid võrdlusplatvorme, mis võimaldavad leida endale parim variant. Finantseksperdid soovitavad siiski alati laenata konkreetne summa, mida vajad ja mitte rohkem. Praktika on näidanud, et üleliigne raha kipub kaduma kiiremini, kui uus jõuab asemele tulla. Kui oled laenu maksmisega sattunud hätta, pöördu abi saamiseks oma laenupakkuja või justiitsministeeriumi poolt pakutava tasuta õigusabi poole.

SISUTURUNDUS

blog comments powered by Disqus