Kuidas kulgeb talvine koolivaheaeg?

Rainis Pruus, Maarja põhikooli VI klassi õpilane:

“Hästi. Peale suve ongi see üks pikem vaheaeg ja saab teha igasuguseid asju. Eelmise aasta talvevaheaeg oli siiski palju parem kui praegune ? siis oli lund, sai sõda teha, kõvasti möllata ja nalja. Koolivaheajaks on jäänud Maarjasse õige vähe noori, nad on läinud kuhugi kaugemale. Nüüd ongi natuke igavam, sest üks mu sõber läks soojale maale reisima, teine elab aga Patastel. Mõnes mõttes ongi hea, et paksu lund ei ole, nii saan rattaga tema juurde kihutada. Kõige lahedam on ikkagi suvevaheaeg ? siis saab tööd teha. Mu tädi peab loomi ja käin temal abis heina tegemas. See on päris hea töö, teenisin ka natuke kuluraha. Ühel päeval alustasin heinategu kohe vara hommikul ja lõpetasin õhtul hilja. Seegi oli mõnus.”

Kaisa Maarja Limberg, VI klassi õpilane Jõgevalt:

“Päris hästi, sest ei pea koolis käima ja saan palju rohkem aega koos sõpradega olla. Sõpru on mul päris palju ja mõtlesimegi, et teeme oma tüdrukute klubi. Selle mõtte saime ühest multikast ja nüüd on meie sõbrannade liit palju tugevam ja ka suhtlusring laienenud. Koolivaheajal saingi sellise fännklubi tõttu uuesti sõbraks tüdrukuga, kellega olime vahepeal vihavaenlased. Talv ja külm mulle eriti ei meeldi, aga aastavahetusel oli päris mõnus lumes möllata, üksteisele lund krae vahele toppida ja seda ka ise saada. Ilutulestikku käisime ka vaatamas, oli põnevam kui mullu. Selle veerandi koolitunnistus mul just väga hea ei olnud, kuid normaalne. Jõuluvana tõi uue mobla.”

Laura Paluoja, Jõgeva Ühisgümnaasiumi VI klassi õpilane:

“Hästi ja lõbusalt. See talvine koolivaheaeg ongi seniolnutest kõige lahedam, mis sest, et natuke lund on olnud vaid paaril päeval. Lumesõda sai ikkagi mängitud, kuid kurb, et pole saanud uisutada. Mina loodan küll, et enne kevadist koolivaheaega tuleb veel külma ja Jõgevale tehakse uisuväli. On päris hea, et koolivaheajal saab hästi palju olla koos sõprade ja perega. Käisin vanaemade ja tädi juures Palamusel. Seal said suured ja väikesed sugulased kokku. Rääkisime igasuguseid jutte ja mängisime. Kaks nädalat koolivaheaega on läinud nii kiiresti, et polegi teatrisse ega kuhugi kaugemale jõudnud, kuid see aeg on olnud ikkagi tore. Ega lähegi enam väga kaua, kui tuleb juba uus koolivaheaeg.”

Helen Riisalu, Pärnu Koidula Gümnaasiumi VI klassi õpilane:

“Muidu on kõik hästi ja normaalne, kuid see talvine koolivaheaeg võiks olla palju pikem. Jõgeval võiks olla ka rohkem lund ja noortele üritusi. Elan ja õpin küll Pärnus, kuid tavaliselt veedan oma koolivaheajad Jõgeval vanaema juures. Mul on siin hästi palju sõpru ja tuttavaid, nii et tahaksingi jääda siia elama. Uusaasta ilutulestik oli siin ka päris lahe, kuigi mitte nii võimas, kui on Pärnus tehtud. Muidu olen käinud talvevaheajal koos sõbrannadega Jõgeva koolistaadionil uisutamas, kuid seekord jäi see ära ja käisime hoopis Kuremaa basseinis. Ujumine mulle meeldib. Minu koolil Pärnus on oma ujula ja palju kehalise kasvatuse tunde toimubki seal.”

Kristi Pung, IX klassi õpilane Jõgevalt:

“Hästi, igatahes igavust pole tundnud. Koolivaheajal on jäänud linn noortest tühjemaks ? eks nad ole kõik maale vanaema juurde sõitnud. Aga kui ise midagi teed, siis pole ka linnas igav. Ise olin ka mitu päeva maal vanaema juures, seal sain ka paljude sugulastega kokku. Uue aasta võtsin vastu Lustiveres, seal oli rahvamajas tore pidu ja mul polegi kahju, et seekord jäi Jõgeva ilutulestik vaatamata. See vaheaeg ongi olnud palju huvitavam ja põnevam kui eelmised. Korra sai käidud ka Tartus jõuluehtes linna vaatamas ja poodides soppamas. Koolivaheaeg on selleski suhtes hea, et ei pea hommikul vara ärkama ja saad magada nii kaua kui tahad. Hästi palju saab oldud ka väljas värske õhu käes ja seegi hea, et paaril päeval on lund sadanud.”

Kristo Treial, X klassi õpilane Jõgevalt:

“Valmistume pühapäeval Tallinnas toimuvateks Eesti

meistrivõistlusteks ladina-ameerika tantsudes ja koolivaheaeg ongi just selleks hea, et saan koos tantsupartneriga palju trenni teha. Tantsutrennidel käime Jõgeva kultuurikeskuses, aga nüüd oli hea võimalus sõita ka Tartusse, et saada mõni eratund juurde. Aastavahetus läks suhteliselt vaikselt, kuna seekord meid kuhugi esinema ei kutsutud ja oli rohkem aega treenida. See ongi praegu peamine, kuid lugemiseks ja arvuti taga istumiseks leiab ikka natuke aega. Varem jõudsin ka laulukooris käia, kuid nüüd jäi see katki. Seekord jäi talvevaheajal suusatamine ja uisutamine ka ära, kuid vana aasta õhtul pidasime väikese lumesõja ikkagi, sest mine tea ? äkki tänavusel talvel enam saagi sellist lõbu.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus