Kuidas kaitsta oma vara

Võttes arvesse viimaste päevade lumesadu ja tuisku, paneb ERGO kõigile autojuhtidele südamele: hoidke suuremat pikivahet ning sõitke aeglasemalt. Majaomanikel on aga soovitav puhastada katust  aeg-ajalt lume- ja jääpurikakoormast.

Tuletame meelde, et kindlustus pole imerelv, mis vabastaks vara omaniku loomulikust ja mõistlikust hoolduskohustusest.

Talvistel teedel tasub hoida oluliselt suuremat pikivahet, kuna maha sadav lumi ja miinuskraadid muudavad tee libedaks ja peatumisteekond pikeneb. Ka kiiruse valikul tuleb arvestada, et nähtavus tuisus on märgatavalt kehvem kui hea ilmaga. On esinenud juhtumeid, kus tuisust või lumesajust ilmub juhi vaatevälja ootamatult mõni teel seisev sõiduk ja peatumine enne seda osutub raskemaks, kui algselt arvata võis.

Autos võiks alati olla väike lumelabidas, enne sõidu alustamist puhastage sõiduki aknad jääst ja lumest, et tagada normaalne nähtavus. Veenduge, et kütusevaru oleks piisav ka pikemates ummikutes hakkamasaamiseks.

Õnnetuse juhtudes võiks kaskokindlustust omav autojuht püüda säilitada rahulikku meelt, helistada oma kindlustusseltsi autoabi numbrile ja kutsuda abi.

ERGO kahjukäsitluse andmetel on lumetuisud suurendanud ERGO Autoabi väljakutsete arvu enam kui poole võrra ehk 40 juhtumini päevas. Väljakutsete tavapärasemateks põhjusteks on sõiduki käivitusprobleemid ja teelt väljasõidud.

ERGO kahjukäsitlus on valmis lumesajust tingitud liikluskahjude kasvuks. Kahjuteateid saab edastada nii ERGO partneriteks olevate autoremonditöökodade vahendusel kui ka kõikides ERGO kontorites üle Eesti. Samuti võetakse kahjuteateid vastu telefonitsi või e-meili teel.

Pärast suuremat lumesadu tuleb eramute katused lumest ja räästad suurtest jääpurikatest puhastada, et ennetada võimalikke kahjujuhtumeid. Eriti “lumetundlikud” on mitmesugused varikatused, mille konstruktsioonid ei ole üldjuhul nii tugevad kui hoone enda omad. Talveperioodil tuleb olla ettevaatlik ka kinnikülmunud veetorude lahtisulatamisel. Targem on appi kutsuda spetsialistid, mitte üritada ise torusid lahtise leegi abil sulatada. Ka kütmisega tuleb talvel ette vaadata, et vältida ülekütmisest tingitud tulekahju.

ANU VAHTRA-HELLAT, ERGO Kindlustuse kommunikatsioonijuht

blog comments powered by Disqus