Kuidas kaitsta oma suvekodu murdvarguste eest

Suve lõpp tähistab aega, mil suvekodus pakitakse asjad kokku ja naastakse pikemaks perioodiks linnakoju. Ühtlasi tähendab see, et suvekodu jääb pikemalt valveta ja võib seetõttu muutuda lihtsaks saagiks murdvarastele.

If Kindlustuse viimase viie aasta kahjustatistika viitab sellele, et kõige sagedamini esineb suvekodudes murdvargusi oktoobrist aprillini ehk ajavahemikul, kui suvilad on enamasti jäetud omapäi. Viimaste aastate suurim kahju, mis tekkis suvekodusse sissemurdmise käigus, on 15 650 eurot.

Hooaja lõppedes tasub väärisesemed, elektroonika, hinnalisemad tööriistad ja ka alkohol suvekodust ära viia.

Kvaliteetne lukk, signalisatsioon ja turvakaamerad aitavad suvekodu turvalisemaks muuta ja võivad segada varaste plaane. Siiski on kõige parem hea naaber, kes hoiab majal silma peal ja annab kiirelt teada nii kahtlasest tegevusest kui ka tekkinud kahjust.

Möödunud aastal teatati If Kindlustusele 215 kahjujuhtumist kokku 218 000 euro ulatuses, mis olid seotud murdvarguste või röövimistega eravaldustes, sealhulgas suvekodudes.

Siiski on võimalik muuta oma suvekodu kutsumata külalistele vähematraktiivseks, kui sellele pöörata enne suvehooaja lõpetamist mõningast tähelepanu.

Kui lahkute suvekodust

* Asetage väärtuslikumad esemed selliselt, et need ei oleks võõrastele pilkudele läbi akende nähtavad.

* Kui suvekodul on valvesüsteem, ärge unustage seda aktiveerida. Samuti teavitage naabreid, et olete linna kolinud.

* Paigaldage hoovi peale liikumisanduriga valgustid, mis äratavad eriti pimedatel aastaaegadel tähelepanu.

* Ärge unustage suvekodust lahkudes sulgeda ja lukustada uksi ja aknaid.

* Hoidke suvekodu hoov puhas ja ärge jätke sinna selliseid esemeid nagu kirves või ahjuroop, mille abil on võimalik majja sisse murda.

* Ehitusjärgus majades on levinud tööriistade vargused. Kui aktiivset ehitust talveperioodil ei toimu, on mõistlik tööriistad suvekodust ära viia.

* Võimalusel vaadake oma suvekodu mõnel korral üle ka talveperioodil, sest võib juhtuda, et sinna kolivad talvituma kodutud.

* Kindlustage oma suvekodu ‒ see ei hoia vargaid eemale, kuid aitab valutumalt kahjudega toime tulla.

PIRET JÕHVIK, If Kindlustuse varakahjude grupijuhi

blog comments powered by Disqus