Kuidas Jõgeva aleviku lasteaias isadepäeva tähistati

Tänapäeva kiire elutempo juures on isadel väga raske leida aega, mida veeta koos oma lapsega. Meie oma rühmas otsustasime anda isadele ja lastele võimaluse veeta see päev koos, olla sellel päeval teineteise jaoks.

Reedel ei olnud tavaline lasteaiapäev, vaid toimus väljasõit Imavere piimandusmuuseumi. Seda olid lapsed väga kaua oodanud ja ettevalmistused algasid juba mitu nädalat varem. Joonistasime lastega isadest pildid ning iga laps rääkis oma isast. Piltidest tegime rühmaruumi seinale näituse.  Meisterdasime koos isadele kaardid ja kingitused. Sellel aastal kinkisid lapsed oma isadele Hea tuju tee koos kasutusjuhendiga. Osad teetaimed kuivatasime koos  lasteaias ja iga laps sai ise valida, missuguse tee ta oma isale kingib.

Hommik algas näituse külastamisega. Kõik isad leidsid end pildilt üles ja tundsid rõõmu oma lapse tööst.  Kui näitus sai uudistatud, oligi aeg bussi istuda ja Imavere poole vurada. Kohale jõudes ootas meid juba giid Tiina, kelle juhendamisel  tegimegi tutvust muuseumi ajaloo ja eksponaatidega.

 Hariva ringkäigu järel asusid isad ja lapsed koos jäätist tegema. Pidime käed hoolega puhtaks pesema, panema mütsid pähe ja põlled ette.  Nägime välja nagu päris kokad. Nagu ikka, läks isade vahel võistlemiseks, kes kiiremini koore vahtu lööb. Võidumeeste auhinnaks oli luba omavalmistatud jäätisesegu esimesena maitsta. Et jäätis peab valmimiseni kaua külmkapis tahenema, siis sõime meie eelmise grupi valmistatud jäätist, mis oli imemaitsev. Meie tehtud jäätis jäi aga proovimiseks järgmise päeva külalistele. Jäätis valmis, oligi aeg isadele kingitused üle anda, luuletus lugeda ja laul laulda ning  koos kaasavõetud kringlit süüa. Seejärel jäi veel veidi aega, et omal käel muuseumis ringi vaadata.

Oli tore päev, kus jagus tegutsemist nii suurtele kui ka väikestele. Isade ja laste koos veedetud aeg on oluline nii lapsele kui isale. Seda näitasid laste ja isade rõõmsad näod ja koostegutsemise tahe.

Juba esmaspäevaks oli üks meie lapsevanem organiseerinud lastele ekskursiooni pehme mööbli tehasesse OÜ Softcom. See on üks suuremaid tööandjaid Jõgeval, mis pakub tööd 95 inimesele. Tootmisjuhi sõnul on tehasel plaanis veelgi laieneda.

Lastele meeldis vaadata, kuidas käib töö ühes tõelises tehases ning paljud lubasid suureks saades sinna tööle minna. Suur tänu Softcomi sõbralikule perele!  

MARJU KATTEL

blog comments powered by Disqus