Kuidas investeerida kulda?

SISUTURUNDUS

Kulda investeerimiseks on palju võimalusi. Võimalik on osta füüsilist kulda ehete, väärismetallikangide ja müntide kujul; osta kullakaevandusettevõtte aktsiaid või muid kullaga seotud investeeringuid; või osta midagi, mille väärtus tuleneb kullast. Igal meetodil on oma eelised ja puudused. See võib muuta alustavate investorite jaoks hirmutavaks parima viisi väljavalimise selle väärismetalliga kokkupuute saamiseks.

Kuldehted

Kuldehete ostmine on kaudne viis kulda investeerimiseks. Ehted kipuvad kandja jaoks omama rohkem väärtust kui investeeringuna, kuna väärismetall muudetakse eheteks ja müüakse seejärel jaeturul. Kallid kuldehted võivad oma väärtuse säilitada, kuigi see on sageli rohkem tingitud selle väärtusest kollektsionääri esemena kui kullasisaldusest. Ehete, kui kullainvesteeringu teine negatiivne külg on ladustamise ja kindlustuse kulud.

Kuldmündid

Kuldmüntidel on valuutana pikk ajalugu. Kuigi need ei ole enam seaduslikud maksevahendid, hoiavad kuldmündid investorite jaoks siiski väärtust. Kuldmüntide ostmise, ladustamise ja kindlustamisega seotud kulud võivad mõjutada nende otstarblikkust. Vahepeal võivad kuldmündid olla likviidsemad, kuna peate leidma kollektsionääri või muu ostja, kes on valmis teilt kuldmünte ostma.

Kullakangid

Väärismetallikangid on puhas kuld (99,5% kuni 99,9%), mis on moodustatud kangideks või teisteks kujunditeks, tavaliselt küll ristkülikukujulisteks kujunditeks, mis võimaldavad paremat ladustamist. Keskpangad hoiavad kullakange sageli reservvarana, ladustades neid varahoidlates. Kullakangid annavad investoritele otsese kokkupuute tõelise kulla hinnaga. Kuid see teeb ühtlasi ühe kullakangi hinna kalliks. Sõltuvalt objektide suurusest maksab kuld teistes kujundites küllaltki palju. Lisaks kuldplaadi või valuploki ostmisele peavad investorid maksma oma kullainvesteeringu ladustamise ja kindlustuse eest. 

Kulla aktsiad 

Kulla aktsiate hulka kuuluvad ettevõtted, mis on keskendunud kulla uurimisele ja kaevandamisele. Nende hulka kuuluvad kulla voogedastusettevõtted ja litsentsitasufirmad.

Kullakaevurid pakuvad investoritele kõige rohkem tõusupotentsiaali. Nad saavad teha investeeringuid oma tootmise laiendamiseks, võimaldades neil kulla hinda ületada. Samuti saavad nad maksta dividende, pakkudes investoritele kullapõhist tuluvoogu. Kullavarud on väga likviidsed, kuna investorid saavad neid lihtsasti maakleri kontol osta ja müüa.

Kulla ETF-id ja investeerimisfondid

Konservatiivsemad investorid saavad osta aktsiaid kullale orienteeritud investeerimisfondides või börsil kaubeldavates fondides (ETF). Nendel fondidel on erinevad investeerimisviisid: kullaga tagatud ETF-id kipuvad investeerima otse füüsilisse kulda, samas kui investeerimisfondid eelistavad kullakaevandusaktsiaid. Mõned fondid investeerivad mõlemasse. Kuid kõik pakuvad likviidset ja odavat sisenemist kullaturule, mis on mitmekesisem ja väiksema riskiga kui aktsiate otsene ostmine.

Riskantne kuld

Igasuguse investeerimisega kaasnevad riskid. Kuld ei erine. Kuid idiosünkraatiline kullaturg ei ole andestav ja selle õppimine võtab kaua aega. See teeb kulla ETF-id ja investeerimisfondid kõige turvalisemaks valikuks enamiku investorite jaoks, kes soovivad oma portfellidesse lisada osa kulla stabiilsusest ja särast. Sõltumata valitud kulla vormist soovitab enamik nõustajaid kullale eraldada mitte rohkem kui 10% oma portfellist.

Hoiatus 

Mõtle läbi oma võimalused ja vajadused. Artiklis kajastuv teave on informatiivse iseloomuga ja ei ole mõeldud soovitusena investeerimisotsuste tegemisel. Täiendava informatsiooni saamiseks soovitame konsulteerida spetsialistiga. Enne investeerimist tutvu kindlasti kõigi kaasnevate tingimuste ja kohustustega.

blog comments powered by Disqus