Kuidas ikkagi koristama pääseb?

Suur koristusaktsioon Teeme Ära 2008 läheneb, aga pean tunnistama, et ikka pole mulle selge, kuidas n-ö lihtinimene sellega liituda saab.

19. aprilli Vooremaas oli koristuspäevast pikalt juttu ja kõik on kenasti lahti seletatud, aga ennast registreerida saab millegipärast ainult internetis aadressil www.teeme2008.ee.

Me oleme elektroonilise asjaajamise poolest edukad küll, aga julgen arvata, et on väga palju inimesi, kes arvuti abil asju ajada ei taha, lausa pelgavad seda, koristama tuleksid aga hea meelega.

Olen kuulnud, et mõnesse vallavalitsusse helistanule on koguni külmalt vastatud, et registreerigu end internetis. On veel väga palju inimesi, kes internetti vaid raamatukogus tarvitada saavad. Mõelgem nüüd ise, kas poleks pentsik, kui näiteks käbe ja hakkaja pensionieas inimene peab selleks kodunt välja arvutit kasutama tulema, et ennast koristama möllida, samal ajal kui kontaktisik istub ehk temast mõnesaja meetri kaugusel oma kabinetis.

Kas siiski ei saaks korraldada nii, et iga valla või linna kontaktisikud avalikustaksid oma telefoninumbri, paneksid helistanud registreerida soovija kirja ja ütleksid, kuhu teda 3. mai hommikul oodatakse. Enne koristuspäeva ilmub veel mitu maakonnalehte, jõuaks telefoninumbreid avalikustada. Ka ei teeks minu arvates paha, kui külades-linnades oleksid vähemalt alates tulevast nädalast üles pandud teated, kuhu ja mis kellaks koguneda, et tõepoolest saaksid appi tulla ka need, kes väga tahavad, kuid ennast kirja pannud pole.

Seesama osadele kättesaadav ja mugav arvuti võimaldab neid kuulutusi ju igas vallavalitsuses, koolis või mõnes muus asutuses kiiresti teha.  

MARITE OJASERV

blog comments powered by Disqus