Kuidas Eesti Energia Põltsamaa Rohelise tänava rahva eest “hoolitseb”

Põltsamaal istutati 60 aasta eest Rohelise tänava äärde Saksamaalt toodud pärnad. Tänav on tõesti roheline, sest need pärnad langetavad oma lehed tükk aega teistest hiljem. Üle aasta lasi linnavalitsus neid puid kevadel lõigata, kuid sel kevadel tehti seda vaid ühel pool teed. Teisel pool pidid Eesti Energia Jõgeva jaoskonna töömehed selle ise ära tegema, kuid puud on siiamaani lõikamata.

Pärnaoksad on elektriliinidesse kasvanud ja tänavavalgustus paistab ainult otse posti alla, sest laiad lehed varjavad valguse. Hilja õhtul on seal kõhe liikuda. Tahaksimegi Eesti Energia Jõgeva jaoskonda “tänada”, et nad Rohelise tänava inimeste terviseedenduse eest “hoolitsevad”.

Inimesed saavad lehtede korduva riisumise ja lehekottide tõstmisega oma liigestele tegevust; pimedal tänaval kõnnitakse kiiresti, mis on kasulikum kui mugav jalutamine; kui liinidesse kasvanud okste pärast juhtub elekter tormiga ära minema, siis puhkavad inimesed end korralikult välja, mitte ei lösuta poole ööni televiisori ees.

Korteriühistu “Roheline nurk” liikmed peavad oma killustikuga kaetud hoovilt lehed ühekaupa üles korjama – kummardamine on jälle tervisele kasulik.

Põltsamaa linna aednik on suvest saati sellest “hoolitsusest” teadlik. Ehk ootab Eesti Energia Jõgeva jaoskond ka euro tulekut – siis ju uhkem ja kallim oma tööd teha.

Aga kui me oleme liiga sportlikuks saanud, siis võib juhtuda, et lehekotid Jõgevale nende kontori ukse ette toome, sest märjad puulehed ju ei põle.

i

M. PENSA Põltsamaalt

Eesti Energia ei tegele tänavavalgustuse probleemide lahendamisega, sest tänavate valgustamise eest, sh ka valgustust takistavate puude hoolduslõikamise eest vastutab kohalik linna- või omavalitsus. Küll aga võib linnavalitsus soovi korral antud töö teostamist Eesti Energia Jaotusvõrgu käest tellida, selleks tuleb esitada tellimus, helistades näiteks Eesti Energia numbrile 1545 või täites vastava vormi internetis.

Eesti Energia Jaotusvõrk vastutab jaotusvõrgu elektriliinide eest, ja juhul, kui puud kasvavad elektriliinidele liiga lähedal ja oksad ulatuvad liinidesse, tasub sellest teada anda Eesti Energia kliendiinfo telefonile 1545.

i

MARINA BACHMANN, Eesti Energia pressiesindaja

blog comments powered by Disqus