Kuidas edasi?

Teeme Ära ongi tehtud. Küsimus on nüüd selles, mis saab kõikidest nendest headest mõtetest, mis äsjastel mõttetalgutel välja käidi.

Hea meel on tõdeda, et näiteks Tabiveres on juba ka konkreetselt omavahel kokku lepitud, kes midagi ära peaks tegema. Loodetavasti jõutakse ka tegudeni.

Väga oluline on, et Mustvee maine pärast südant valutavad inimesed ei põlga aega ega vaeva, vaid asuvad oma kodulinna prahist puhastama ning on valmis teine kordki kokku tulema, et asjad selgeks rääkida. Kui Jõgeva saab andmebaasi inimeste oskuste ja hobidega, oleks sedagi võimalik kogukonna hüvanguks kasutada. Ja Põltsamaal välja pakutud ideedest saab paljusid üsna väikese vaevaga ellu viia. Ning miks mitte asutada Palamusele mahetoodete pood? Need kõik on vaid mõningad näited, mis loodetavasti ellu viiakse.

Kõige kurvem on, kui asjalikud ideed jäävad ripakile ja nendega edasi ei tegelda. Selline oht on olemas, sest lõpuni pole ka talgute korraldajad läbi mõelnud, mida ideepangaga teha.

Oluline on, et kohalikud algatused saaksid tuge kohalikelt omavalitsustelt ja mittetulundusühingutelt ning ühisel jõul viidaks ideed ellu.

5. mai 2009

blog comments powered by Disqus