Kuidas edasi, Mustvee?

 

Esmaspäeva hommikul saavutasid Mustvee umbusaldajad oma tahtmise ja kõrvaldasid linnapea ametist. Kui küsimus oli ainult linnapea isikus ja tema kõrvaldamises võimu juurest, siis täitsid nad oma ülesande. Kuid mis saab edasi? Kas kuni valimisteni käivadki asjad Mustvees põhimõttel luik, haug ja vähk ehk igaüks tõmbab selles suunas, kuhu temal vaja?

Mis see linna arengule kaasa toob? Kas ebastabiilse võimuga linnale antakse sajandiinvesteering ehk raha sadama rajamiseks? Aga sadamainvesteeringu taga on kinni ka teised investeeringud. Sest olgem ausad, ebastabiilsesse keskkonda ei tule ka ükski investor. Kas n-ö elukutselised umbusaldajad on ka selle peale mõelnud, mida nad linna mainega teevad?

Vooremaa tegijad on jätkuvalt veendunud, et Mustvee vajab kõige rohkem just stabiilsust. Aga osa Mustvee linnavolikogu liikmetest pole ilmselgelt võimelised laua taga erimeelsusi selgeks rääkima, nende eesmärk on “mida halvem, seda parem”. Paraku pöördub see nende endi vastu. Sest mida külvad, seda lõikad. Ja just seda saavad nad sügisel tõenäoliselt ka näha ja kogeda.

Neil Mustvee kodanikel, kel oma linnakese tulevik sugugi ükskõik pole, tuleks sügisestel valimistel kandideerimisele tõsiselt mõelda. Eriti noortel. On aeg põlvkondade vahetuseks, sest  muidu vana viha ja vaen selles linnas tõenäoliselt ei kaogi.

28. juuli 2009

blog comments powered by Disqus