Kuidas bensiinihinna tõus on Teie sõiduharjumusi mõjutanud?

Kristiina Metsakuru: Praegune hindade tõus on paratamatu, peab ainult lootma, et palgad sellele ükskord järele jõuaks. Autoga sõidan iga päev ning tangin samamoodi edasi nagu varemgi. Lihtsalt peab muude asjade pealt kokku hoidma, et autoga sõita saaks. Eks mõned pikemad otsad olen kokkuhoiu mõttes ära pidanud jätma.

Sille Lepik: Endal veel lube ja sõiduvahendit ei ole, kuid ühistranspordiga liiklen ikka. Piletihinnad on samuti tõusnud ja sellepärast enne pikemaid reise peab ikka korralikult mõtlema, kas tasub üldse sõit ette võtta või mitte. Perega puhkuseplaane kõrge bensiinihinna pärast ära jätnud veel ei ole.

Stiv Palk: Autoga sõidan ikka endistviisi edasi, kuid tankima lähen sedavõrd raskema südamega. Aeg-ajalt mõtlen küll, et läheks vahelduseks jalgrattaga tööle ja hoiaks kütteraha kokku. Iseenesest polegi see rattaga tööl käimine halb mõte, kuid tõenäoliselt pärast pikka tööpäeva ei viitsi koju väntama hakata. Selleks, et autoga ringi sõita, peab hakkama õlle pealt vist kokku hoidma.

Kärt Uibomägi: Momendil sõidan autoga harva, põhiliselt liiklen ühistranspordiga. Siiski on küttehindade tõus mõne reisiplaani katkestanud. Kui autoga mingi pikem sõit ette võtta, siis tuleks auto rahvast täis saada ja igaüks annaks natukene bensiiniraha. Loodetavasti hakkab naftahind ka kunagi langema.

Eveli Laats: Mul pole isiklikku autot, seega bensiinihinna tõus mind otseselt ei mõjuta. Siiski, bussipileti hind on selle tõttu omajagu tõusnud, kuid kuna vahemaad on suhteliselt pikad, siis jalgsi ja jalgrattaga neid ikka ei läbi. Vahepeal olen kokkuhoiu mõttes hääletanud. Senikaua, kuni bensiini hind sellisel tasemel püsib, ei kavatse ma endale ka isiklikku sõiduriista muretseda.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus