„Kuidas arendavad mänguasjad toetavad lapse edukust?“

SISUTURUNDUS

Mäng – see on väikese inimese töö. Ja tegemist on tõesti väga tähtsa tööga, sest mängu olulisus lapse arengus ja õpitegevuses on kordades suurem kui me oskame esmapilgul arvata. Mudilased saavad mängu käigus erinevaid kogemusi, uusi teadmisi ja vilumusi ning koos mängides arenevad ka lapse sotsiaalsed oskused. Lapsed mängivad tihtipeale läbi elulisi situatsioone, mis aitavad neil luua asjade ja tegude omavahelisi seoseid ning seetõttu paremini aru saada ka neid ümbritsevast maailmast. Kuidas aga toetada oma lapse arengut ja mängu võimalikult palju?

Arendavad mänguasjad 

Kõige parem viis lapse arengu toetamiseks on koos lapsega mängimine. Lubage lapsel kogu mängimise protsessi juhtida, isegi siis kui ta teeb teie silmis mõnda asja valesti. Mida vähem last suunata ja mängima õpetada, seda loovamalt läheneb laps mängu ning ka kõigesse sellesse, mis tema ümber toimub.

Sama oluline on jätta mudilasele ka seda “omaette” olemise aega, et laps tunneks pisut igavust. Just siis otsib pisike tegelane omale igavuse peletamiseks mõne tegevuse ning hakkab oma mänguasju avastama. Ja siinkohal ongi arendavad mänguasjad ideaalseks võimaluseks, et laps saaks iseseisvalt mängida, õppida ja avastada.

Näiteks väikestele lastele sobivad erinevad toppimise ja sorteerimise mängud, mis arendavad loogilist mõtlemist. Laps õpib juba varakult looma seoseid, et kui pall kukub auku, siis peab ta ka kuskilt välja tulema. Ja palli saab nii ju mitu korda järjest uuesti auku toppida ja oodata, millal pallike kuskilt välja tagasi veereb. Sedasi toimetades saab pisike inimene aru, et tegemist on tegevus-tagajärg seosega.

Kuidas valida arendavat mänguasja? 

Müügil on palju erinevaid arendavaid mänguasju ja nende hulgast selle kõige parema valimine võib osutuda päris keeruliseks. Täiskasvanuna arvame me, et mida rohkem tulesid, vilesid ja võimalusi on lelul, seda kauem laps mänguasjast huvitub ning soovib sellega mängida. Kas see teooria ka tegelikkuses paika peab on loomulikult iseasi.

Pisikeste laste puhul tasub siiski lähtuda valiku puhul teadmisest, et vähem on parem. Liigsed helid, vilkuvad valgused ja tegevused pigem väsitavad last, kui panevad lapse lelu avastamisel loovust kasutama. Väikeste laste puhul on heaks arendavaks mänguasjaks näiteks erinevad ehitusklotsid, joonistustahvlid ja eakohased pusled. Vanemate laste puhul on kindlasti teemaks ka juba lauamängud, LEGOd ja keerulisemad konstruktorid. Et aga otsustamist pisut lihtsamaks teha, oleme me välja valinud mõned top lelude kategooriad, mille hulgast leiate te kindlasti enda lapse jaoks sobivaima arendava mänguasja:

  1. Arendavad mänguasjad väikelastele – erinevad rollimängud on need, mis toovad sära iga pisikese inimese silmadesse. Mänguköök, nukumaja ja mängupoe komplekt- kõik need on väga vahvad tooted, millega mängivad lapsed veel mitmeid aastaid. Kindlasti ei ole ära unustatud ka pisikesi mehepoegasid, kelle jaoks on olemas väga vingeid mängu tööriistasid või koguni tööriistakomplekte koos töölauaga.
  2. Lauamängud – ja ka erinevad kaardimängud tegelikult suurepärased arendavad mänguasjad. Lauamänge leidub igas vanuses laste jaoks. Väiksemate mudilaste jaoks on müügil mängud, mille abil õpetatakse lapsele nii värve, kujundeid kui ka nende sorteerimist. Suurematele lastele on ideaalsed mängud, kus on vaja juba ka parajalt nutikust, tähelepanu ja teadmisi. Kooliealiste lastega saab mängida juba keerulisemaid mälumänge, et kasvõi terve pere teadmised üheskoos proovile panna.
  3. Robootika komplektid – pole mõeldud vaid suuremate tehnikahuviliste laste jaoks. Robootika komplekte on väga erinevaid ning nende hulgast leiab igas vanuses laps omale sobiva mänguasja. Olemas on lihtsamad programmeeritavad robotid kui ka erinevad keerukamad komplektid, kus on võimalik täiesti nullist omale üks tehnikaime valmis ehitada.

 

Tegelikult on ju päris palju toredaid ja harivaid viise koos lapsega aja veetmiseks ning mängimiseks. Lisaks sellele, et koosmängimine pakub palju lõbu ja lusti, tugevdab see ka pere omavahelisi suhteid. Ja ei ole saladus, et ühtehoidvast perest kasvavad tublid, õnnelikud ning iseendaga hästi hakkama saavad maailmakodanikud! Seega kõik koos mängima!

Arendavad mänguasjad – palju vahvaid võimalusi mängimiseks!
Meie e-poest leiate palju vahvaid arendavaid mänguasju igas vanuses lastele. LEGOd, robootika komplektid, beebide mänguasjad ja palju muud. Tule ja tutvu!

blog comments powered by Disqus