Kui tõsiseks hindate ohtu, et Eesti kroon devalveeritakse?

Kalju Jalakas, pensionär

 Ei ole mõelnud. Vast ei devalveerita. Hinnad on juba niigi päris palju kallinenud. See ongi sisuliselt devalvatsioon. Olen elanud üle päris mitu rahavahetust. 1960. aastate alguses oli. Kaks korda devalveeriti rubla. Siis, kui rublasid vahetati, oli mu abikaasa kindel, et Eesti valitsus vahetab ringi kogu hoiukassas oleva raha. Tal oli seal 8000 rubla, autoraha. Aga ei vahetatud… Pettumus oli suur. Ümber vahetati vist ainult 150 krooni. Mina vahetasin oma raha juba varem Soome ja Rootsi kroonideks. Aga praegu pole devalveerimist karta, kroon on euroga seotud. Varsti on hinnad peaaegu võrdsed ning siis pole devalveerimine võimalik.

 Raimo Jäger, ehitustööline

 Üldse ei hinda. See on jama. Ülespuhutud värk. See hakkas selle pronkssõduri asjaga peale. Ma olen küllalt kindel, et see devalveerimise jutt tuleb teiselt poolt piiri. Minu süda on rahulik, kroone ümber ei vaheta. Ma ei usu, et meie valitsus lausa valetama hakkab.

 Vello Muravlev, pensionär

Meil ei ole seda ohtu. See on rohkem propaganda. Puhas propaganda! Ausambaga ei tulnud neil välja ja nüüd proovivad uuesti. Naabritel pole asu, et siia vabadus tuli. Viies kolonn on ennast siia kõvasti sisse söönud. Enne sai kaks inimest päevas saja krooniga hakkama. Aga nüüd… Kaupade hinnad on nii palju tõusnud, et pole, mida devalveerida.

Maarika Enumäe, raamatupidaja

Ei mina tea. Mind see ei puuduta. Ma ei usu, et Eesti kroon lähiajal devalveeritakse. Kui see enne jõule siiski juhtuks, siis hakkaks küll rahvas mässama.

Alli Stamm, riidehoidja

Ei oska öelda. Mitte eriti tõsiseks. Ei taju ohtu. Mul pole nii palju rahagi, et kartma peaksin.

 Berit-Bärbel Rebane

blog comments powered by Disqus