Kui tõsine oli/on Maspanovi ja Kulkovi konflikt?

Mustvee linnavolikogu esimees Tatjana Kudina:
“Minu arvates käsitles “Pealtnägija? Gennadi Kulkovi ja Fjodor Maspanovi vahelist konflikti subjektiivselt. Isiklikult pean absurdseks, et Kulkov Maspanovi mõrva või röövimise  tellis. Mis puutub maaküsimusse, siis problemaatilise maatüki ostis enampakkumisel täiesti seaduslikel alustel Gennadi Kulkovi poeg. Mingeid mahhinatsioone, mille põhjal võinuks Gennadi Kulkovi ja Fjordor Maspanovi vahel tüli tekkida, polnud. Maspanov võiks aga põhjalikumalt uurida ehitamisega seotud seadusandlust ja detailplaneeringuid.”

Mustvee linnapea Mati Kepp:
“Pealtnägija? käsitles  seda konflikti ülepingutatult.”

Endine Mustvee linnavolikogu liige Kulno Pajula:
“Et midagi taolist juhtub, seda võis juba mitu aastat tagasi ette näha. Kulkovi ajal ei ehitatud linna õieti midagi. Nüüd on uus linnapea poole aastaga nii palju asju liikuma saanud. Aga kui meie püüdsime Mustvee rahvale olukorda selgitada, siis meid ei usutud. Kahju on, sest noored lahkuvad ja linn jääb tühjaks.”

Linnavolikogu liige Laidi Zalekesina:
“Mul on väga kurb ja kahju kõige pärast. Tore linn ja toredad inimesed ja jälle selline skandaal. Kaldun arvama, et selles loos pole kõik ainult must ja valge. Tõde on kusagil vahepeal. Loodetavasti toob aeg rohkem selgust.

Siin on ilmselt mängus osalt ka temperament, väljaütlemised ja kaksipidi mõistmine. Mis kõige taga täpselt on ja mis maatükke ikkagi jagati, see jääb selgusetuks isegi mulle kui volikogu liikmele, mis siis veel kõrvalseisjatest rääkida. Ma ei mäleta, et volikogus oleks kunagi arutatud ka mingeid korruptsioonitehinguid.”

 

blog comments powered by Disqus