Kui tõenäoliseks peate, et ka Eestis juhtub midagi taolist nagu Soome koolitulistamine? Kuidas seda ennetada?

Annika Mahla, pensionär

“Külmavärinad käisid üle keha, kui ma sellest kuulsin. See, et ka siin midagi taolist juhtub, on täitsa võimalik. Eestis on nii mõndagi juhtunud. Siin on ka kümme inimest ära tapetud. Minu arvates tuleb noortele mõistus pähe panna, pakkuda näiteks psühholoogi abi. Sõbrad peaksid ka üksteist jälgima. Kui sõber käitub närviliselt või on agressiivne, tuleb talle tähelepanu pöörata.”

Leitnant Juhkam, pensionär ja linnavalvur

“Ühtegi joodikut ei ole näha. Politsei teeb ikka head tööd. Kui ma näen kusagil kahtlasi inimesi, tõmban kohe politseisse traati. Elu on linnas turvalisemaks läinud. Kui näen ise kaklejaid, astun vahele ja ütlen: ?Noh poisid, kas ei saaks rusikateta hakkama??. Ma ei usu, et praegu midagi sellist juhtub.”

Olavi Annuk, lõbus pensionär

Mul on endal lapselaps samas eas, 18-aastane. Olen temaga rääkinud ning saanud teada, et midagi taolist võib juhtuda. Tema tuttavate hulgas on olnud enesetapuplaane. Mu tütar on õpetaja, hirmus mõelda… Sellel poisil oli ikka kõva plaan, pani video juba varem üles. Sellised asjad juhtuvad siis, kui vanemad pole kursis laste tegemistega. Relvi on Eestis õnneks vähe, kuid oht on olemas. See on õudne…”

Rain Kirsimägi, üliõpilane

Ma ei usu, et meil midagi sellist niipea juhtuks. Eesti on palju rahulikum. Relvi on ka vähem. Paljudes koolides on turvamehed ja kontrollid. Relvaga on raske kooli saada, sest kontrollitakse. Lähiajal midagi taolist kindlasti ei juhtu.”

Sirli Müürsepp, täiskasvanute gümnaasiumi õpilane

Ma ei ole selle teemaga kursis. Samas võib täitsa juhtuda. Keegi võib leida, et tal on mõjuv põhjus. Praegu ma küll koolis pingeid ei tunneta, kuid kes teab. Hetkel ei ole midagi, kuid selline asi võib nii äkki tulla.”

Marju, lapsega kodus

“Ma arvan, et see on võimalik. Täitsa võib juhtuda. See elu on siin niigi suhteliselt imelik. Väga karm on viimasel ajal. Eriti laste ja noorte seas. Ma ei oska öelda, mida peab selle vältimiseks tegema. Sunniviisiliselt ei saa midagi teha. Noorte elu on tänapäeval palju keerulisem. On kooliprobleemid, palju õppida. Alkohol mõjutab ka kindlasti.”

Berit-Bärbel Rebane

blog comments powered by Disqus