Kui noorte mõte lendab kõrgemale pilvepiirist

Seekordne koolitus-seminar viis kaks noort ja kaks liidrit Kreekasse Thessalonikisse ja sealt edasi kohtumise toimumise kohta Olümpose mäele.

Kreeka mõistes ei olnud me Olümpose mäel, kus süüdatakse olümpiatuld, aga ühe eestlase jaoks, kes on elanud lauskmaal, oli see paik 950 m kõrgusel merepinnast tõeline võimalus ?pilvepiirilt? alla vaadata.

Ükski tänapäeva moodne konverentsikeskus ei suuda pakkuda niivõrd motiveerivaid töötingimusi. Unustasime isegi mure, et internetti pole ning mobiiltelefonid töötasid vaid vahetevahel. Elektrit tootis maja oma jõujaam.

Koos eestlastega võtsid seminarist osa Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa, Poola, Hispaania ja Kreeka erinevate organisatsioonide esindajad.

NÜ Juventus noored tutvustasid kohalolijatele Eesti noorsootöö struktuuri, meie ühendust, mitmeid käimas olevaid ja algavaid projekte, noortekeskuse töökorraldust ning üleüldiselt Eestit ja Jõgevamaad. Me oleme kindlad, et Põltsamaa piirkonnas pole ühtegi teist institutsiooni, kes on Jõgevamaa piirkonnale niipalju reklaami teinud kui NÜ Juventus noored. Oleme ju osalenud rohkem kui 50 rahvusvahelises projektis (neist seitse on Juventuse poolt korraldatud Eestis), misläbi on hetkel kontaktid ja koostöö alanud kõikide Euroopa Liitu kuuluvate maadega.

Kohtumiste päevad olid NÜle Juventus täis uusi kokkuleppeid erinevates Euroopa dimensiooni projektides, suurel hulgal huvitavaid ideid mõnusate grupitööde ja rühmaloomisülesannete näol, seiklusmängud mägedes ja palju mõtteid projektideks, mida Eestis on võimalik algatada. Taolistest kohtumistest on alguse saanud ka 2006. aasta uued noortele suunatud rahvusvahelised projektid. Märtsis saadetakse 20-liikmeline noortegrupp Assoori saartele keset Atlandi ookeani, aprillis on nädala Põltsamaal külas noored Maltalt, Palestiinast ja Liibanonist. Suvel saab grupp noori osa maailmameistrivõistlustest tänavajalgpallis Saksamaal, võimaluse kiigata ?otimaa mägiseid radu jne. Piirkonna noorteliidritel on veebruaris võimalik õppida organisatsiooni juhtimist Küprosel ja märtsis meeskonnakoolituse põhitõdesid Kreekas. Läbirääkimised on alanud Boliivia ja Panamaga, et viia NÜ Juventus eestvedamisel läbi õppevisiit Ladina-Ameerikas ja kutsuda seeläbi kaks noort aastaks Põltsamaale, et anda suurt lisaväärtust noortekeskuse igapäevatööle.

Noorte kokkusaamised nii Euroopa kui ka nüüd juba maailma tasandil on imeline võimalus, mis annab värskust, energiat, ideid ja jõudu edasi tegutseda.

Kreekas toimunud rühma- ja grupitööde, mängude, rahvusvahelise õhtu ja muude tegemiste kõrval jõudsid viis päeva kiirelt õhtusse ? oli aeg koju sõita. Enam ei tundunud kitsas külatee, millel ühel pool kaljusein, teisel kuristik, nii hirmutav, kahju oli lahkuda. Nii kirjutasid meile ka mõned päevad hiljem kohtumise projekti ette valmistanud kreeklased ? see ei olnud projekti lõpp, vaid koostöö algus. Peab olema julge ja näitama üles aktiivsust, sest ainult nii muutub noorte elu paremaks. Kui sa veel pole NÜ Juventus liige, siis astu läbi Põltsamaa Allika Avatud Noortekeskusest ja uuri, mida me sulle seal pakume. Ehk leiad ka sina endale meelepärast tegevust ja oled noor, kes on ise aidanud oma elu huvitavaks tegemisel.

Maire Püss
Karro Külanurm
Liisa Tepp
Helje Tammsalu

blog comments powered by Disqus