Kui midagi on ülearu, jagage ära!

 

Ühes üsna käidavas kohas asuva kaupluse juures parklas olid laupäeval õunakastid.  Need olid korralikud Eestimaa õunad, korralikes tervetes ja puhastes pappkastides. Inimesed tulid ja korjasid neid endale kilekottidesse, ühel vanaproual oli isegi kena punutud korv, kuhu ta õunad ladus.

Kindlasti toodi kenad ubinad kaupluse juurde mõnest maa- või ka linnaaiast, kus neid tänavu väga palju. Lõuna-Eestis on ju enamikus õunaaedades puud tänavu lausa lookas. Toedki ei aita alati, nii et mõnel pool on üle koormatud oksad murdunud. Üleeile tõid meie maakonna ja ilmselt ka terve Eestimaa ühed suuremad kõrvitsakasvatajad Rehemäe talust Jõgevale “Rohutirtsu” lasteaeda kõrvitsaid. Lasteaiad ja koolid, kel vähegi võimalusi midagi kusagil ka säilitada, on taoliste kinkide eest väga tänulikud.

Seega, kallid kaaskodanikud, kui teil on aiasaadusi üle, siis palun ärge laske neil lihtsalt maas mädaneda, vaid toimetage see varandus võimaluse korral nendeni, kel pole midagi, aga kes söövad meelsasti puhast ja kodumaist toitu. Pakkuge   — ja teid tänatakse!

26. september 2013

blog comments powered by Disqus