Kui ma oleksin Pipi

Kui ma oleksin Pipi Pikksukk

Kui ma oleksin Pipi Pikksukk, siis ma teeks vahvaid tempe ja ja käiksin võistlustel, näiteks tõstmises. Koolis käiksin ka. Pipina olemise juures meeldiks mulle see, et teda keegi ei käsutanud. Tema teeb seda mida tahab. Ma oleksin samasugune nagu Pipi, ainult reisiksin veidi rohkem isaga ringi. Pipi võiks osata võluda, siis saaks paljusid asju muuta. Pipina ma teeksin ümbermaailma reisi. Koos vanemate, sõprade ja sugulastega. See oleks hästi pikk reis ja kõigil oleks seal lõbus. Riietuksin ma veidi teisiti. Ma kannaks ehk veidi moekamaid riideid. Soengu jätaksin samaks. Ma arvan, et nii palju tedretähne ma ka ei tahaks. Mina oleksin veidi teistsugusem kui näis Pipi. Aga iseloomult jääksin samaks. Mulle meeldib Pipi, kuna ta on nii rõõmus alati ja tal on põnevaid ideid.

Kelli Mikk,
V b klass
 Põltsamaa Ühisgümnaasium


Kui ma oleksin Pipi

Kui ma oleksin Pipi, oleks mul kõige pikem nimi maailmas: Pipilota Viktuaalia Rullkardiina  Piparmünta Eefraimitütar Pikksukk. Ma oleksin oma nime üle väga uhke ja laseksin end kutsuda kas Pipiks või Rullkardiinaks.

Nii tore oleks Pipina elada Segasumma suvilas. Saaks magada, jalad padjal, minna magama siis, kui vaid ise tahad, ja mängida õues nii kaua kui süda lustib. Minu isa oleks siis neegrikuningas ja mu ema oleks taevas ingel. Kindlasti veedaksin ma palju aega oma isa juures Kurrunurruvutisaarel, sest seal ma saaksin olla selle saare printsess!

Nii tore oleks koos Annika ja Tommyga vanalt pööningult asju otsida. Ma arvan, et sealt leiaks kindlasti midagi seesugust, millega oleks vahva mängida või millega ennast maskeerida. Ka spunk ei jääks meil leidmata, iga otsija leiaks siis kindlasti päris oma spungi.

Oi, küll mulle meeldiks politseinikega kula mängida! Siis nad muudkui jookseks mu järel, aga kätte nad mind ju nagunii ei saaks. Oleks tore Pipi moodi koolis käia ja rohkem vaheaegu nõuda, sellest saaks Pipina minu lemmiktegevus. Vahva oleks Annika ja Tommyga puu otsa ronida ja oma sõpradega peitust mängida. Kui ma oleksin Pipi, korraldaksin ma väga palju reise, kuhu kutsuksin kaasa ka Annika ja Tommy. Ma arvan, et läheksin siis koos oma sõpradega lausa ümbermaailmareisile. Vahepeatuse teeksin kindlasti oma isa juures saarel ning sealsed neegrilapsedki saaksid kõikidest meie vahvatest ettevõtmistest osa. Kui ma oleksin Pipi, tõstaksin ma hobuse väikse sõrmega õhku ja võidaksin kergelt Kange Adolfi, sest oleksin siis maailma kõige tugevam tüdruk.

 Kui ma oleksin Pipi, korraldaksin ma igal nädalal ühe tagurpidi-päeva, peaksin sünnipäeva kaks korda kuus ja otsiksin koos oma sõpradega asju aaretejahil. Meil oleks koos väga tore, lõbus ja huvitav ning ei minul ega mu sõpradel poleks kunagi igav! Küll oleks tore olla Pipi!

Karina Klavist,
V a klass,
Põltsamaa Ühisgümnaasium

Kui ma oleksin Pipi Pikksukk

Kui ma oleksin Pipi Pikksukk , siis teeksin ma seda mida Pipigi teeb. Ma peaksin loomi ja mängiks kogu päeva Tommi ja Annikaga. Me mängiks peitust ja peaksime veesõda, me teeksime üksteisele erinevaid soenguid, küpsetaksime pannkooke ja otsiksime ja avastaksime uusi asju.

Oma maja teeksin ma selliseks, nagu on printsessi loss ja siis saangi ma olla neegriprintsess, kuninglikust soost nagu mu isagi.

Kui mul oleksid koduloomad nagu Pipil, siis ma oleksin maailma kõige õnnelikum laps. Ma ratsutaksin hobusega ja mängiksin ahviga. Hobust ma kammiksin ja harjaksin.

Kui mulle tuleksid koju röövlid, siis ma viskaksin nad uksest välja ja kutsuksin politsei.

Kui mul avaneks võimalus reisida neegrite saarele, siis võtaks ma kaasa kõik oma sõbrad (kelle vanemad nõus oleksid) ja me päevitaks ennast sama pruuniks kui teised neegrid.

Kui ma oleksin Pipi, käiksin ma koolis, sest seal leian sõpru ja saan targaks.

Kui ma oleksin Pipi Pikksukk, oleksin ma üks õnnelikuimaid lapsi maailmas!

Anita Tuula,
V b klass
Põltsamaa Ühisgümnaasium

 

Kui mina oleksin Pipi Pikksukk

Kui mina oleksin Pipi Pikksukk, siis ma läheksin kõigepealt kooli. Ma õpiksin seal lugema, kirjutama ning arvutama. Ma prooviksin mitte luisata.

Kui kool on läbi, siis ma mängiksin kõik päevad Tommy ja Annikaga.

Mina Pipina ei nutaks kunagi. Käiksin oma isal Kurru-Nurru-Vuti saarel külas, lehvitaksin tihti oma emale taevas.

Ma korrutaks alatihti oma pikka nime, milleks on : Pipi-Lota-Viktuaalia-Rullkardiina- Piparmünta Eefraimi tütar Pikksukk. Tegeleksin oma pärdikuga ja hobusega. Viiksin Tommy ja Annika hommikul hobusega kooli. Ma teeksin ka oma kohvritäie rahaga midagi. Näiteks ostaksin endale uhiuue jalgratta. Ja reisiksin palju.

Pipi oleks tore olla!

Ilona Keis,
V bklass
Põltsamaa ÜhisgümnaasiumKui ma oleksin keegi A. Lindgreni tegelastest

Kui ma oleksin keegi Lindgreni tegelastest, siis Karlsson Katuselt. Sellepärast, et siis ma saaksin lennata sinna, kuhu tahan. Ma läheksin taevasse ringi lendama ja käiksin igal pool huvitavates kohtades. Katusel oleks ka hea elada. Ma käiksin siis igal õhtul katusel ringi lendamas ja seal ronimas. Näeksin igalt poolt kõiki asju mida inimesed teevad. Ujuma minnes ujuksin kogu aeg nii, et propeller oleks vastu vett ja ise olen ma selili. Niimoodi oleksin ma nagu mootorpaat ja saaksin hästi kiiresti ujuda. Ma paneksin oma katusel oleva maja kõrvale kiige ja kiiguksin nii, et propeller töötab. Niimoodi saaksin ma väga suure hoo. Karlsson olla oleks hea.

Jan Remmelg,
V b klass
Põltsamaa Ühisgümnaasium

blog comments powered by Disqus