Kui koer terroriseerib linnakodanikke

Ühel ilusal päikeselisel märtsihommikul umbes kella kaheksa paiku  jooksis Jõgeva linna tänaval suur hundikoer, tema järel paarimeetrise rihma otsas umbes seitsmekümneaastane vanaproua. Eespool läks ema, väikelaps kelgul, lasteaia poole. Vanainimene sai koera pidama tänu lumekonarustele. Küsimusele, miks ta niiviisi koera peab jalutama, naine vastata ei osanud.

Korterelamute vahel näeb ikka aeg-ajalt koeri jooksmas, kelle peremees on hommikul lihtsalt omapead õue oma loomulikke asju õiendama saatnud. Mõne aja pärast tehakse välisuks uuesti lahti ja lastakse loom tuppa tagasi. Et meil on näiteks Piiri pargis spetsiaalsed prügikastid loomade väljaheidete jaoks ja et peremehed peaksid oma lemmikute järelt koristama, on Jõgeva linnas ilmselgelt “raketiteadus”, millest koeraomanikele mõttetu  rääkida.

Mõni aeg tagasi terroriseeris hommikuti inimesi Tähe tänava kandis vasikasuurune koer, kes ilmselt samuti lihtsalt välja asjale saadeti.

Head inimesed, ärge pidage loomi, kui te nende eest hoolitseda ei suuda! Koer pole ju süüdi, kui tema peremees seadusi ja ühiselureegleid eirab!  

5. november 2011

blog comments powered by Disqus