Kui ettevõtja jääb hätta

Loogiliselt peaks riik igal sammul ja võimalusel ulatama ettevõtjale abikäe, et viimane saaks arendada ettevõtlust ja seeläbi kasvatada tulubaasi. Et koguneks maksuraha, mida on siis omakorda võimalik riigi ülalpidamiseks kasutada. Paraku kohtab elus aga sageli vastupidiseid näiteid, kus riigifirma muutub ettevõtja tegevust pidurdavaks lüliks.
Tänase lehe avaloos saab lugeda sellest, miks valitses viimasel paaril nädalal Piiri poe ehitusplatsil vaikus. Süüdi pole selles ehitaja, vaid riigifirma Elektrilevi, kelle suutmatuse tõttu pole suudetud teisaldada ehk siis ümber tõsta objekti kohal olevat elektriliini. See ei võimalda aga töödega edasi minna. Esiteks viivitati tellijale (ehitajale) vastuse andmisega ja seejärel üllatati tehtud hinnapakkumises nii hinna kui tööde tähtaja numbritega.
Kõige selle tulemuseks on aga tõsiasi, et algselt juba juulikuus avada plaanitud uus Meie pood peab paraku ootama. Nagu ka linnarahvas, kes harjunud Piiri tänava poega. Töötempo takerdus ja uue poe avamine lükkub edasi. Loodetavasti on see võimalik avada siiski veel suve lõpus. Kaotatud aeg tähendab aga plaanide ümber tegemist ehk teisisõnu saamata jäävat tulu.
Ettevõtja poolt ongi keeruline mõista, miks riigifirmal puudub huvi töö kiiremaks tegemiseks, sest kokkuvõttes hakkab see ju raha riigifirmale juurde tooma. Kindlalt ja regulaarselt. Seepärast võiks ka kogu asjaajamine lihtsamalt ja kiiremalt käia.

blog comments powered by Disqus