Kuhjavere külaliikumine saab viieteistkümne aastaseks

Täna tähistakse külaliikumise viieteistkümnendat aastapäeva Viljandimaal Suure-Jaani vallas asuvas Kuhjavere külas, kus korraldatakse üle-eestilist külateatrite festivali ja muidki traditsioonilisi üritusi ning arendatakse ühistegevust.

Külaliikumise aastapäevapidustustel avatakse külaplatsil asuval kivil plaat tekstiga “Eestimaa aasta küla 2007”, sest tol aastal pälvis Kuhjavere sellise tunnustuse külaliikumiselt Kodukant.

“Peokülalisi kostitame meie taludes valmistatud toitudega. Passaia talu perenaine Mare Lemming pakub oma küpsetatud Ergma saia. Pagaritoode on nime saanud selle järgi, et esmakordselt tegi Mare seda Riigikogu esimehe Ene Ergma vastuvõtmiseks meie külas,” rääkis mittetulundusühingu Kuhjavere Külaselts juhatuse esimees Urve Mukk.

“Külaliikumine sai Kuhjaveres alguse 1998. aastal, kui meie kandi üheksa talupidajat kokku kutsusime. Aasta hiljem moodustasime külaseltsi. Nii paranesid suhtlemisvõimalused ja tugevnes ühtekuuluvustunne,” lisas ta.

“Tegus külaliikumine on andnud kohalikele elanikele optimismi ja tegutsemistahet ning loodetavasti aidanud kaasa sellele, et rahvaarv püsib meil stabiilne, põllud on haritud ja talupidajad teevad omavahel koostööd põllumajandustootmise korraldamisel. Külas on erinevate oskustega inimesi, tänu millele on võimalik vastastikkuse abistamise korras saada ka juuksuri, kosmeetiku, õmbleja ja mitmesuguste meistrimeeste teenust,” ütles külavanem Romeo Mukk.

“Meie tippsündmuseks on ikka igasuvine külateatrifestival, kuhu tänavu on registreerunud iseäranis palju teatritruppe. Festivali patrooni professor Kalju Komissarovit on oodata ka külaliikumise aastapäevapidustustele,” lisas Urve Mukk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus