Kudinalt Puhja

“Konkurents suurte tanklakettidega on ränk,” tunnistas Palamuse vallas tegutseva Kudina Tankla OÜ omanik ja tegevjuht Aivar Sander. Samas on tema firma konkurentsile vaatamata ligi 17 aastat edukalt tegutsenud.

„Jõgeva hinnad meid ei mõjuta, küll aga Tartu omad,” ütles Aivar Sander. „Näiteks kui Neste vahepeal nädalavahetuseks hinnad alla laskis, siis pidime meie sedasama tegema, et meie kandi inimesed tühja paagiga Tartusse nädalavahetuse ostutuurile ei läheks ega sealt terve nädala bensiinivaruga tagasi ei tuleks.”

Kütust ostab Kudina Tankla Leedu Mazheikiai naftatehase toodangu edasimüüjalt Eestis. Et kütus parema hinnaga kätte saada, ostetakse see võimaluse korral kohe välja, panga faktooringut kasutades läheb kaup kallimaks.

Kudina tankla juures on ka pood, mille alumiselt korruselt saab kätte toidukraami, ülemiselt korruselt autoosad, aiatarbed ja ehitusmaterjalid. Kaks aastat tagasi tekkis lisaks poepidamisele veel teinegi kõrvalharu: firma soetas 19-kohalise bussi ja hakkas reisiteenust pakkuma. Et see buss on enam-vähem pidevalt seotud Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse teenindamisega, on plaanis veel teinegi, aga juba suurem buss soetada.

Kes aga Tartumaalt Puhjast läbi sõitma juhtub ja sealse tankla küljes Kudina Tankla logo näeb, ärgu arvaku, et tal geograafia puhta sassi on läinud: ligemale viis aastat tagasi avas Kudina kütusefirma seal tõepoolest oma tankla. Mis tänu Puhja alevi suurusele ja asjaolule, et sõitjaterohkel Tartu-Viljandi maanteel ühtegi teist tanklat pole, päris hästi sisse toob.

Koos Puhjas töötavate inimestega pakub Kudina Tankla tööd 13 inimesele. 2008. aasta käibenumbriks kujunes 36 miljonit krooni.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus