Kudina tankla käib ajaga kaasas

Palamuse vallas tegutsevasse Kudina tanklasse paigaldati paar nädalat tagasi tankimisautomaat. Tänu sellele saab sealt nüüd kütust ööpäev läbi. Varem sai tankida ainult tanklapoe lahtiolekuaegadel ehk kella poole kaheksast hommikul kella kuueni õhtul.

 

“Kui selline masin juba välja mõeldud on, siis oleks rumal seda mitte kasutada,” ütles OÜ Kudina tankla omanik ja juhataja Aivar Sander uut tankimisautomaati tutvustades. “Ja ega automaadi vahendusel tankimine mingi raketiteadus olegi: ekraanil on selged juhised ja kui nendest ei piisa, on tanklapoe töötajad poe lahtiolekuaegadel nõus kliente tankimisel abistama.

Tanklapoe müüjad on Aivar Sanderi sõnul abi pakkunud isegi siis, kui neilt seda küsitud pole. Kui müüja ikka aknast näeb, et inimene pikemat aega nõutu näoga automaadi juures seisab, siis läheb ta välja ja jagab juhiseid.

“Kolleegid-kütusemüüjad viskavad nüüd minu arvel nalja, et kui teised panevad lihtsalt automaadi püsti, siis mina panen veel tüdruku ka juurde,” ütles Aivar Sander muiates.

Tanklapoe müüjatel olevat tõesti tööpäeva lõppedes suu selgituste andmisest väsinud, aga see on õnneks ajutine nähe. Kui püsikliendid asja selgeks saavad, läheb ka müüjate elu lihtsamaks.

“Kes protseduuri paar korda läbi on teinud, need kindlasti enam abi ei vaja,” ütles Aivar Sander.

Raha tagasi ei saa

Tema sõnul tuleks sularaha eest tankides hoolega rehkendada, kui palju auto paaki kütust mahub, sest kui paak saab täis, enne kui kogu sisestatud rahasumma kasutatud on, siis automaat raha tagasi ei anna. Pangakaardiga tankimisel aga sellist probleemi ei teki: automaat võtab kaardilt maha just selle summa, mille eest tangiti.

Kõige suurem muudatus puudutab Aivar Sanderi sõnul erimärgistusega ehk nn sinise kütuse ostjaid, kes pole Kudina tankla püsikliendid. Neil peab nüüd oma isiku identifitseerimiseks kindlasti kaasas olema ID-kaart ja käepärast ka selle PIN1 kood. Kudina tankla püsiklientide kohta see nõue ei käi, sest nende isiku tuvastab automaat kliendikaardi abil.

Saare Vallavara juhataja Aare Uleksin käis teisipäeval Kudinal üht oma asutuse autot tankimas.

“Me tangime kõiki oma masinaid siin,” ütles Aare Uleksin. “Meil on mitu autot ja peale nende vajavad kütust ka muruniitjad. Oleme Kudina tankla pikaajalised kliendid ja siinse teenindusega väga rahul. See on väga hea, et kütuse kättesaamisel pole nüüd enam ajalisi piiranguid.”

Kütuse saab igal ajal kätte

Kudina tanklasse soetati kallis tankimisautomaat eelkõige selleks, et kliendid kütuse igal ajal kätte saaksid, tankla töötajate arvu omanikul vähemasti esialgu plaanis vähendada pole, sest koosseis on niigi väike ja suvel tööd üsna palju. Küll aga hakkab tanklapood nüüd, mil kütuse iga kell ja inimese vahenduseta kätte saab, veidi lühemat aega lahti olema. Kui varem avati pood juba kell pool kaheksa hommikul, siis nüüd tehakse see lahti kella üheksast. Sulgemisaeg on sama mis varem: kell kuus õhtul.

“Nüüd saame oma töötajatele ka riiklikel pühadel vaba päeva anda,” ütles Aivar Sander. “Nii et jaanipäeval ja jõulupühal on meil edaspidi poeuksed kinni. Varem tuli selle peale mõelda, et rahvas ka pühadesõitudeks kütuse kätte saaks.”

Neil, kes Kudina tanklast ainult kütust soovivad, pole nüüd enam poeruumidesse asja. Võib arvata, et see annab väikese tagasilöögi poe käibele: poodi sisse astudes tekkis mõne asja järele isu ju ka sellel, kes sealt midagi osta ei kavatsenudki.

“Jah, poe käibele võib tagasilöök küll tulla, aga automaattankimisele üleminek oli aja nõue,” ütles Aivar Sander.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus