Kristjan Rosenberg taas medalikolmikus

Nädalavahetusel Tallinnas peetud rahvusvahelisel mitmevõistlusel parandas Kristjan Rosenberg oma senist seitsmevõistluse isiklikku rekordit 107 punktiga. Seitsme alaga kogutud 5723 punkti andis 21aastasele tabiverelasele Eesti täiskasvanute meistrivõistluste arvestuses teist aastat järjest kolmanda koha, U23 vanuseklassis võitis ta aga hõbemedali.


Maailma hooaja edetabelis 21. kohale tõusnud Kristjan Rosenberg jäi eduka võistlusega üldjoontes rahule. “Keeruline võistlus oli, aga lõpp hea, kõik hea,” lausus seitsmevõistluse viimasel alal 1000 meetri jooksus rohkem kui üheksa sekundiga isiklikku rekordit parandanud tabiverelane.

Võistlus algas Kristjan Rosenbergile hästi – kolmanda ala järel edestas ta eelmisel aastal samadel võistlustel püstitatud isikliku rekordi 5616 punkti graafikut juba 77 punktiga. Edu oleks seejuures võinud isegi suurem olla – kaugushüppes teisel katsel 7.22 kirja saanud Rosenberg tegi kolmandas voorus seitsme ja poole meetri kaugusele kandunud hüppe, kuid seljale kinnitatud võistlejanumber riivas maandumisel kergelt liiva ning kohtunikud mõõtsid hüppe pikkuseks 7.13.

Tagasilöök tuli tabiverelasel aga kõrgushüppes, kus sisehooaja seniste tulemuste põhjal võis rekordigraafikuga võrreldes samuti plusspunkte loota. Algkõrguse 1.87 ja sellele järgnenud kõrgused 1.90, 1.93 ja 1.96 ületas Rosenberg paraja varuga juba esimesel katsel.

“Kõik algas ilusasti,” sõnas paari nädala eest Eesti karikavõistlustel kõrgushüppes 2011. aastal püstitatud isiklikku rekordit kordava kõrguse 2.05 ületanud Kristjan Rosenberg. “Kui aga 1.99ni jõudsin, läks rütm segamini. Hakkasin liiga kiiresti jooksma, samm läks lühikeseks ning jäin äratõukel latist liiga kaugele.”

Avapäevaga kogus Kristjan Rosenberg 3193 punkti ning edestas rekordigraafikut 22 punktiga. Eesti meistrivõistluste arvestuses oli ta ülitihedas võistluses neljandal kohal, liidripositsioonile asunud Martin Sisasele kaotas ta 66, teisel kohal olnud Mikk Meerentsile 61 ning kolmandana teisele päevale vastu läinud Janek Õiglasele 45 punktiga.

Teise võistluspäeva avanud 60 meetri tõkkejooksus edestas Rosenberg eelmisel aastal joostud aega 15 sajandikuga ning edu kasvas taas 57 punktile. “Tõketes lootsin kiiremini joosta, oleksin rahule jäänud, kui aeg oleks olnud 8,30 sees,” ütles Rosenberg.

Teivashüppe, Kristjan Rosenbergi ühe trumpala järel, kahanes edu rekordigraafiku ees vaid 11 punktile. Eelmisel aastal alistus talle Tallinnas 4.90, nüüd tegi ta viimase eduka katse kõrgusel 4.75. “Teivashüppes oli natuke ebaõnne,” lausus tabiverelane. “4.85 peal oli päris head katsed, vajalik kõrgus oli olemas, aga ma ei liikunud piisavalt edasi.”

Viimastel aladel tekkis Kristjan Rosenbergil ka võimalus kokkuvõttes edestada mullu suvel  U23 EM-il pronksmedali võitnud koondisekaaslast Janek Õiglast. “Teivashüppes ületas Janek 4.45 ning ma teadsin, et kui 4.85 hüppan, on mul võimalus teda võita,” ütles Õiglasele lõpuks 16 punktiga kaotanud Rosenberg. “Eks sellele mõtlemine ka natuke segas. 1000 meetris pidin teda edestama kahe sekundiga, lõpus leidsin küll jõudu, et temast mööduda, kuid natuke jäi ikkagi puudu.”  

“Kõrgetasemeline võistlus sunnib ka ennast rohkem pingutama, tahad ju ikka just omavanustest parem olla,” lausus Kristjan Rosenberg.

Seitsmevõistlust kohapeal jälginud Toomas Rosenbergi sõnul oli võistluste õhkkond talle isa ja treenerina loomulikult väga närviline. “Konkurents oli väga tihe, palju võrdseid mehi oli koos,” lausus ta. “Kristjanil oli ettevalmistus sujunud hästi ning vorm ja üldfüüsiline seis oli väga hea. Samas ei olnud tehnilised alad nii kindlad. Eelnevatel võistlustel näidatud heade tulemuste tõttu lootsime 5800 punkti või enamat, aga võistlus on ikka võistlus ning loomulikult ei saa igal alal alati teha maksimumi, kõigil on ju ikka kuskil väikesed tagasiminekud.”

Sellel nädalavahetusel võistleb Kristjan Rosenberg Eesti noorsoo ja juunioride ning nädal hiljem täiskasvanute talvistel meistrivõistlustel. Esimesel võistlusel stardib ta praeguste plaanide kohaselt kõrgus-, teivas- ja kaugushüppes ning tõkkejooksus, täiskasvanute meistrivõistlustel aga teivas- ja kaugushüppes.

Selle aasta põhiliseks sihiks on 21aastasel kümnevõistlejal aga spordiväline eesmärk – kevadel plaanib ta lõpetada Eesti Maaülikoolis bakalaureuseõppe. Selle tõttu jääb ära igakevadine lõunalaager ning uueks suvehooajaks laob Kristjan Rosenberg põhja Eestis. Siin asub ta mai lõpus või juuni algul ründama ka juulikuus Amsterdamis peetavate Euroopa meistrivõistluste normatiivi 7800 punkti. “Normi täitmisest jääb seekord kindlasti väheseks, tuleb olla eestlastest kolme parema seas,” lausus ta.

Tallinna rahvusvaheline mitmevõistlus 2016

  1. Kai Kazmirek (Saksamaa) 6111
  2. Matthias Brugger (Saksamaa) 6060
  3. Petter Olson (Rootsi) 5837
  4. Mikk Meerents (Eesti) 5808
  5. Tim Nowak (Saksamaa) 5793
  6. Janek Õiglane (Eesti) 5739
  7. Kristjan Rosenberg (Eesti) 5723
  8. Martin Sisas (Eesti) 5702

 

  1. Kristjan Rosenbergi üksikalade tulemused ja punktid:

 

60 m jooks 7,12 (840)

kaugushüpe 7.22 (866)

kuulitõuge 13.87 (720)

kõrgushüpe 1.96 (767)

60 m tõkkejooks 8,47 (867)

teivashüpe 4.75 (834)

1000 m jooks 2.44,04 (829)

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus