Kristjan Rosenberg sise-EM-il 11

22aastane tabiverelane Kristjan Rosenberg kogus Belgradis toimunud sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel seitsmevõistluses 5846 punkti ning sai 11. koha. Viimase alani esikuuiku konkurentsis olnud Rosenberg püstitas Serbia pealinnas uued isiklikud rekordid kuulitõukes ja teivashüppes, kõrgushüppes tõi isikliku tippmargi kordamine aga talle alavõidu.


Tõusude ja mõõnadega kulgenud võistluses oli Kristjan Rosenberg lisaks kuulitõukele, kõrgushüppele ja teivashüppele tippkonkurentsis ka võistlused avanud 60 meetri jooksus, miinuspoolele jäid tema jaoks aga kaugushüpe, 60 meetri tõkkejooks ja seitsmevõistluse viimane ala, 1000 meetri jooks.

“Olen natuke pettunud,” märkis veebruari algul Tallinnas toimunud rahvusvahelisel mitmevõistlusel isikliku rekordi 5986 punktini viinud ning esikoha saanud Kristjan Rosenberg. “Vorm oli üsna hea, parem kui Tallinna võistlustel. Lihtsalt ei suutnud kõigil aladel veel tehnilist poolt kokku panna, väga palju tuli vaid tahtejõuga.”

60 meetri jooksus lõpetas Kristjan Rosenberg 7,04ga ning sai 16 osaleja seas viienda koha, kaugushüppes jäi aga parimaks isiklikust rekordist 36 sentimeetrit nõrgem 7.06 ning kahe ala järel langes ta üheteistkümnendaks.

“60 meetri jooksu stardis küll komistasin, aga aeg oli hea ning isikliku rekordi võrdluses punkte väga palju kaduma ei läinud,” ütles Rosenberg. “Kaugushüpe oli aga raske. Ei saanud tõukesse sisse ning pidin viimasel katsel riskima. Lükkasin jala pikalt ette, see pidurdas aga hoo.”

Paljudele Belgradis võistelnud kergejõustiklastele probleeme valmistanud vetruv võistlusareen oli ka Kristjan Rosenbergile harjumatu, samas on ta kindel, et see tema võistlemist ei seganud. “Põrand põrkas natuke, selle peal tuleb osata joosta,” lausus ta. “Natuke harjumatu see oli, aga ma ise ei tundnud, et see oleks seganud.”

Võistluste avapäeva lõpetas Kristjan Rosenberg viiendal kohal. Nelja alaga 3354 kogunud eestlane jäi liidripositsioonil olnud prantslasest Kevin Mayerist maha 217 punktiga, kolmandal kohal olnud tšehh Adam Sebastian Helcelet edestas teda aga vaid 38 punktiga. Isikliku rekordi graafikule kaotas tabiverelane 29 punktiga.

“Päev lõppes üsna heade emotsioonidega,” märkis kuulitõukes 14.08ga isikliku rekordi püstitnud ning kõrgushüppes 2.13ga alavõidu saanud Rosenberg. “Kuulitõukes seadsin endale eesmärgiks 14 meetri ületamise ning selle tulemusega jäin ma ka rahule. Kindlasti olen ma sellel alal võimeline ka rohkemaks, proovikatsetel lendas kuul ka 30-40 cm kaugemale.”

Kõrgushüppes ületas Kristjan Rosenberg kõik kõrgused alates 1.92st kuni 2.10ni avakatsel, alles isiklikku tippmarki kordav 2.13 alistus teisel üritusel. “Alustasin madalalt kõrguselt, nii saan tehnika paika ja ennast ka paremini käima. Lõpus hakkas tehniline pool klappima ning hüpped läksid järjest paremaks. 2.16 peal ebaõnnestus viimane katse väga napilt. Lõpuks olin üsna väsinud, rahvas elas aga väga kõvasti kaasa ning see andis lisaenergiat. Sellist kaasaelamist nagu oli Belgradis, pole ma kunagi varem kogenud,” lisas Rosenberg.

Teine päev algas aga loodetust nõrgema ajaga 60 meetri tõkkejooksus. 8,50ga lõpetanud Rosenberg langes kokkuvõttes kümnendaks, isikliku rekordi graafikule kaotas ta 60 punktiga.

“Jooksin kolmandasse tõkkesse sisse ning enam polnud võimalik midagi parandada,” ütles Rosenberg. “Sinna läks kaduma kaks-kolm kümnendikku. Sprindikiirust arvestades võiksin ma selle distantsi läbida 8,0ga.”

Teivashüppes ületas Kristjan Rosenberg esmakordselt viie meetri kõrgusel olnud lati. “Paar aastat olen juba üritanud seda kõrgust alistada, lõpuks tuli ära,” avaldas Rosenberg heameelt. “Nii 4.90 kui ka 5.00 alistusid uue teibaga, 5.10 peal jäi aga ka see juba natuke liiga pehmeks.”

Kuue ala järel oli Kristjan Rosenberg 5124 punktiga üheksandal kohal, kuuendal kohal olnud rootslasele Fredrik Samuelssonile kaotas ta 50 punktiga. Isikliku rekordi graafikust jäi ta maha 21 punktiga.

Esmakordselt 6000 punkti ületamiseks pidi Rosenberg läbima 1000 meetrit 2.39ga, pikal jooksudistantsil eesmärgi püüdmine siiski ei õnnestunud. Rosenberg lõpetas ajaga 2.54,25. “Väga raske oli,” märkis energia- ja vedelikupuudust kurtnud tabiverelane. “Lihtsalt ei jõudnud joosta, juba teisel ringil lõi hinge kinni.”

Kõrgetasemelise võistluse võitis uue Euroopa rekordi püstitanud Kevin Mayer (6479 p), järgnesid Jorge Urena (Hispaania; 6227 p) ja Adam Sebastian Helcelet (6110). Teise eestlasena startinud Maicel Uibo jättis võistluse avaala järel jalavigastuse tõttu pooleli.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus