Kristjan Rosenberg sai EM-il 13. koha

Amsterdamis peetavatel kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel oma täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdi teinud 22aastane tabiverelane Kristjan Rosenberg sai kümnevõistluses 7738 punktiga 13. koha.

Juuni algul Tenerife saarel Aronas peetud võistlustel kümne alaga isiklikku rekordit tähistavad 7907 punkti kogunud ning EM-normatiivi täitnud Kristjan Rosenberg alustas ka Amsterdamis hästi. 100 meetri jooksus lõpetas tabiverelane ajaga 11,11 sekundit ning edestas avaala järel isikliku rekordi graafikut 17 punktiga.

Tagasilöök tuli aga kaugushüppes, kus parimal katsel mõõdeti Rosenbergile tulemuseks 7.08, mis tähendas isikliku rekordi graafikus 65 punktiga miinusesse langemist.

Ülejäänud avapäeva aladel näitas Kristjan Rosenberg isiklike rekordite lähedasi tulemusi: kuuli tõukas ta 13.74, kõrgushüppes ületas 2.10 ning ühe staadioniringi läbis 50,61ga. Viie alaga kogus tabiverelane 4064 punkti (-99 punkti) ning oli avapäeva lõpuks kõrgel kaheksandal kohal. Liidrikohale asunud ukrainlasele Aleksi Kasjanovile kaotas Rosenberg 170 punktiga, kolmas koht oli vaid 88 punkti kaugusel.

Teise võistluspäeva esimeste aladega suurenes vahe isikliku rekordi graafikuga aga rohkem kui 250 punktile ning kaheksa ala järel oli Kristjan Rosenberg langenud 15. kohale. 110 meetri tõkkejooksu läbis Rosenberg tugevas vastutuules ajaga 15,54, kettaheites jäi tema parimaks avakatsel heidetud 35.32 ning teivashüppes sujusid katsed kõrguseni 4.70.

Kahel viimasel alal näitas tabiverelane aga oma karjääri paremaid tulemusi. Odaviskes parandas ta otsustaval katsel oma senist isiklikku rekordit rohkem kui kolme meetriga, saades tulemuseks 61.65. Võistlused lõpetanud 1500 meetri jooksu läbis Kristjan Rosenberg ajaga 4.31,12, mis on endisest tippmargist rohkem kui nelja sekundi võrra parem.

Euroopa meistriks tuli 8218 punkti kogunud belglane Thomas van der Plaetsen, hõbeda võitnud tšehh Adam Helcelet jäi maha 61 ning pronksiga lõpetanud serblane Mihail Dudaš 65 punktiga. Eestlastest parimana sai Janek Õiglane 7762 punktiga 12. koha, Mikk Pahapill loobus võistlusest jalavigastuse tõttu.