Kristjan Rosenberg parim noorsooklassi kergejõustiklane

Eesti Kergejõustikuliit kuulutas möödunud reedel Tallinnas peetud galaõhtul Eesti Kergejõustikuauhinnad 2016 välja aasta parimad sportlased.


Noorsooklassi aasta kergejõustiklase tiitli pälvis meestest tabiverelane Kristjan Rosenberg, kes sai Amsterdamis toimunud kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel kümnevõistluses 13. koha ning nihutas tänavu oma isikliku rekordi 7907 punktini.

Tänavuse hooaja Eesti edetabelis on 22aastane Kristjan Rosenberg kümnevõistluses Maicel Uibo (8315 p) ja Karl Robert Saluri (8108 p) järel kolmandal kohal. Üksikaladest on tabiverelane hooaja edetabelis kaheksa parema hulgas veel neljal alal ‒ kõrgushüppes (2.11) ja kaugushüppes (7.42) on ta neljandal, 100 meetri jooksus (10,75) viiendal ning teivashüppes (4.90) kaheksandal kohal.

Naiskergejõustiklastest tunnistati noorsooklassi parimaks vasaraheite Eesti rekordi 67.52ni viinud Anna-Maria Orel, juunioride arvestuses pälvisid tiitli kümnevõistleja Johannes Erm ning odaviskaja Mirell Luik.

Lõppeva aasta Eesti parimateks kergejõustiklasteks nimetati Amsterdami EM-il pronksmedali võitnud ja Rio olümpiamängudel viienda koha saavutanud kettaheitja Gerd Kanter ning kaugushüppes Amsterdami EM-il neljanda ning Rio OM-il kuuenda koha saavutanud Ksenija Balta.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus