Kristjan Rosenberg katkestas vigastuse tõttu Tallinna mitmevõistluse

 

Möödunud nädala reedel ja laupäeval Tallinnas toimunud rahvusvahelisel mitmevõistlusel selgitati ühtlasi ka Eesti täiskasvanute ja noorsooklassi talvised meistrid seitsme- ja viievõistluses.

Seitsmevõistluses läks noorte arvestuses ühe favoriidina võistlustele vastu möödunud aastal juunioride EM-il kümnevõistluses 15. koha saanud 19-aastane tabiverelane Kristjan Rosenberg. Võistlus algas Rosenbergile hästi: 60 meetri jooksus püstitas ta 7,31-ga uue isikliku rekordi. Kaugushüppes jäi varem üle seitsme meetri hüpanud Rosenbergi parimaks 6.70, kuuli tõukas ta aga samuti isikliku rekordi lähedased 12.88. Enne kõrgushüpet otsustas Kristjan Rosenberg Eesti koondise arstidega konsulteerimise järel võistluse pooleli jätta. Kaugushüppe ajal tundis Kristjan tema isa ja treeneri Toomas Rosenbergi sõnul hüppeliigeses valu ning vigastuse süvenemise ärahoidmiseks otsustati kõrgushüppest loobuda.

 “Tegemist on pisitraumaga, mis kaugushüppe ajal võimendus,” ütles Toomas Rosenberg. “Muidu on kõik korras, aga jalg vajab natuke puhkust.” Aprillis on Kristjan Rosenberg Portugalis treeninglaagris ning maikuus osaleb ta Hispaanias kümnevõistlusel, kus on eesmärgiks teha hea tulemus. 

Lisaks Kristjan Rosenbergile tegi meie maakonna noortest kergejõustiklastest Tallinna rahvusvahelisel mitmevõistlusel kaasa ka 19-aastane põltsamaalane Joonas Püvi, kes sai seitsmevõistluses kokkuvõttes 4255 punktiga 19. koha.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus