Kristjan Rosenberg katkestas Götzises

Kümnevõistleja Kristjan Rosenberg võistles nädalavahetusel Austrias Götzises toimunud mainekal mitmevõistlusel, 43. korda toimunud Hypo Meetingul, kuid pidi avaalal saadud seljavigastuse tõttu võistluse pooleli jätma.

Avapäeva lõpuks oli Kristjan Rosenberg 4046 punktiga kolmekümne osaleja seas 20. positsioonil. 100 meetrit läbis Rosenberg ajaga 11,03, kaugushüppes mõõdeti talle parimal katsel 7.07 ning kuulitõukes 13.65. Kõrgust hüppas 23aastane tabiverelane 2.03, avapäeva lõpuks jooksis 400 meetris 49,79ga uue isikliku rekordi. Möödunud aastal püstitatud kümnevõistluse isikliku rekordi (7907 p) graafikule kaotas Rosenberg 119 punktiga.

“100 meetris tegin seljale haiget,” lausus Kristjan Rosenberg. “Tegin esimese päeva lõpuni valuvaigistitega, aga midagi head sealt ei tulnud. Hüpetes ja kuulis oli valu suur ning neid alasid ei saanud korralikult teha. 400 meetrit oli hea, sellega jäin rahule. Teisel päeval oli soojendust raske teha ning tõkete ületamisest oli asi kaugel.”

Maailma mainekaim mitmevõistlus jättis Kristjan Rosenbergile väga hea mulje. “Võistlus oli väga hästi korraldatud,” lausus ta. “Ilus koht mägede taustal ja tingimused (tuuled, ilm, uus rajakate) superhead. Rahvast oli palju ja atmosfäär kommertsvõistluse kohta oli uskumatu. Kindlasti tahan Götzisesse tagasi võistlema minna.”

Järgmise kümnevõistluse teeb Kristjan Rosenberg tõenäoliselt alles augusti lõpus, Universiaadil. “Tuleb end terveks ravida ja siis hea võistlus teha,” ütles ta. “”Tuleb positiivset meelt hoida ja siis toimub ka paranemine kiiremalt.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus