Kreeka linnapead tulevad Jõgevale jalgpalli mängima

26. juunil kell 18 toimub Jõgeva linna staadionil sõprusmäng jalgpallis, kus kohtuvad Kreeka linnapeade jalgpallimeeskond FC Toxodis ja võistkond FC Jõgeva.

Kreeka linnapeadel saanud tavaks külastada igal aastal ühte riiki ning pidada jalgpallilahing kohaliku võistkonnaga.

“Tänavu on Kreeka linnajuhid visiidil Eestis ja Eesti Linnade Liidu asedirektor Toivo Riimaa ettepanekul otsustati jalgpallilahing korraldada Jõgeva linna staadionil,” ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev, kes ka ise võistlusel kaasa lööb.

“Sooja kliimaga Kreeka elanikud on kindlasti meeldivalt üllatunud, kui kuulevad, et mängivad jalgpalli Jõgeval, mida tuntakse Eestimaa külmalinna ja jõuluvana koduna. Jõgeval otsustasime jalgpallivõistluse korralda ka seepärast, et kohalik omavalitsus ja spordiüldsus on spordisündmuse läbiviimisel hea koostööpartner,” märkis Riimaa.

“Mängu tulemust on keeruline prognoosida, sest puudub info vastase sportlike võimete ja oskuste kohta. Püüame kodulinna au kaitsmisel anda oma parima,” märkis FC Jõgeva treener Igor Orlov. Kohtunikuna vilistab mängu kehalise kasvatuse õpetaja Rainer Võsaste.

“Ootame kodulinna võistkonnale võimalikult palju kaasaelajaid ja ergutajaid. Väärt mõte oleks staadionile kaasa võtta FC Jõgevat toetavaid plakateid ja muud atribuutikat. Ainulaadse ja harukordse jalgpallielamuse saab täiesti tasuta, ” ütles FC Jõgeva mänedzher Kalmer Lain. Tema sõnul toimuvad mängu vaheajal võistlused ka pealtvaatajatele, kusjuures parematele on ka auhinnad.

“Jalgpallivõistlusele järgneval mõttevahetusel kohtuvad kreeka linnapead Jõgevamaa omavalitsusjuhtidega ja ehk tekivad seal ka esimesed mõtted sõprus- ja koostöösidemete sõlmimiseks kahe riigi piirkondade vahel,” avaldas lootust linnapea Viktor Svjatõšev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus