Kraaksupesa on sel hooajal varasemast kauem lahti

Teisipäeval alustas Jõgeva mängutuba Kraaksupesa uut hooaega ning võrreldes varasemate aastatega ollakse sel hooajal külastajate soovil avatud veidi kauem.

</span>

Kraaksupesa mängutuba haldaval Jõgeva Perekeskusel täitub tänavu loomisest viies aasta. Mängutuba alustab oma neljandat hooaega. Tegutsetud aja jooksul on mängutuba muutunud Jõgeva väikelaste ja eelkõige nende vanemate jaoks üheks peaaegu asendamatuks paigaks, kuhu saab võimalusel paariks tunniks lapse hoida anda. Siin saab ka lastega muusikaringis käia ja omandada teadmisi mitmesugustel koolitustel.

Kraaksupesa üks populaarsemaid kursusi on muusikaring, kuhu on oodatud kõik eelkooliealised lapsed. Juba oktoobris alustab uuesti ämmaemand Ülle Piiskoppeli juhendatav perekool rasedatele. Perekool saab kokku kaheksa korda ning uuesti alustatakse kursusi kevadel. Tasu perekooli eest on osalejatele üsna tagasihoidlik, ühe korra eest tuleb maksta 1.50. Kursuste läbiviimist toetab hasartmängumaksu nõukogu. 

Tahetakse alustada kunstiringiga

Kraaksupesas on varem korraldatud näiteks väikelaste toitude valmistamise kursusi ning sel sügisel alustatakse uuesti väikelaste hammaste teemalise loenguga, mida on küll varemgi korraldatud, kuid mida vanemate tungival nõudmisel tänavu jälle läbi viiakse.

“Aastaga on paljudel vanematel tekkinud küsimusi ja seetõttu otsustasime uuesti koolitaja kohale kutsuda,” sõnas perekeskuse juhatuse liige Liina Stamm.

Veel lisas ta, et plaanis on kohale kutsuda ka mitmete hooldusvahendifirmade esindused, et nad oma tooteid tutvustaksid. On püütud kaasata ka Jõgeva kunstikooli, et sealt õpetaja ka mängutoas kunstiringi juhendamas käiks, kuid ses osas pole veel kokkuleppele saadud. Liina rõhutas, et inimene, kes selle ringi juhendamise enda peale tahaks võtta, on väga teretulnud.  

Mängutoast saab tellida lapsehoidja

Kraaksupesa mängutuba  on mõeldud ennekõike neile lastele, kes lasteaias ei käi, aga samas on võimalik perekeskuse kaudu lapsehoidja koju tellida. Keskuse juhatuse liige Liina tõdes, et momendil on hind hoiuteenuse eest paljude vanemate jaoks liiga kõrge — tund lastehoidu maksab 2,20 eurot. Samas lisas ta, et sama hinda tuleb maksta ka juhul, kui hoida on näiteks kolm last korraga.

“Proovime hoiuteenusele leida toetusi ka omavalitsustelt, et hind muutuks vanematele vastuvõetavamaks ja hoidjale saaks maksta arvestatavat palka,” sõnas Stamm.

Uue hooaja alguses kinkis linnapea Kalmer Lain Kraaksupesale uue tolmuimeja, mille jaoks koguti raha supimüügist Jõgeva linnapäevade ajal. Suurte mänguasjade ostmiseks ja õhksoojuspumba soetamiseks saadi raha kohaliku omaalgatuse programmist.

Veel oleks Kraaksupesal juurde tarvis ehitusklotse, puslesid ja mänguautosid. Pehmeid mänguasju ei maksa neile enam tuua, sest neid jagub mängutoas piisavalt. Samas on Kraaksupesal endal ka mõningaid asju, mis neil üle on. “Saime lasteaialt mitmeid lilleriiuleid ja ka klapplaua, mida meil endal tarvis pole. Kel huvi, saab asjade pilte vaadata Kraaksupesa Facebooki lehel või tulla mängutuppa kohale,” rääkis Liina. 

Kraaksupesa lahtioleku ajad

Jõgeval Puiestee 25A

Esmaspäeviti ja neljapäeviti 10.00-15.00

Teisipäeviti ja kolmapäeviti 15.00-16.00

Oktoobris ja novembris kolmapäeviti 15.00-20.00

Muusikaring

Esmaspäeviti 12.30

Kolmapäeviti 16.30

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus