Kraaksupesa mängutuba kolis uude kohta

</span>

Mida tuleks teha lastel, keda kodused mängud on  juba nii ära tüüdanud, et tahaks midagi uut ja huvitavat proovida, aga sõpradel pole  ka midagi köitvat? Siis tasuks Kraaksupesa mängutuppa minna, kus on palju põnevat.

Mittetulundusühingu (MTÜ) Jõgeva Perekeskus lahke rahvas ootab just täna kella 11st kuni kella 15ni väikesi ja suuri külalisi  uue mängutoaga tutvuma. Valmis on pallimeri, seiklusrakett, nukumaja, legolaud, tööriistariiul meistrimeestele, liumägi, põnevad mängumatid. Ja muidugi ootavad vanad ja uued sõbrad. Siin saab kiikuda, ronida, batuudil hüpata. Kooki ja morssi  pakutakse ka.

i

Mängutuba uues kohas

Avastamist ootav mängutuba asub nüüd mugavalt kesklinnas aadressil Puiestee 25a. See on tibukollane kõrge korstnaga maja endise kohviku “Looming” taga. Varem tegutses mängutuba Jõgeva Täiskasvanute Gümnaasiumi majas, kuid alanud remondi tõttu tuli sealt ära kolida.

MTÜ Jõgeva Perekeskus juhatuse liikme Liina Stammi sõnul hakkab mängutuba  järgmisest nädalast avatud olema igal tööpäeval kella 10.00 – 15.00. Mängutoas saab pidada ka vahvaid ja erilisi laste sünnipäevi mängude, näomaalingute ja mõõgaturniiriga, Pipi ja Lotte seltsis.

Mängutoa külastus maksab ühele lapsele ühe euro ja mänguaeg ei ole piiratud. Kõige värskemat infot Jõgeva perekeskuse ja Kraaksupesa mängutoa tegemiste kohta tasuks perekeskuse kolimisel aktiivselt kaasa löönud Mairi Hüüdma sõnul otsida ka Facebook’ist.

“Jõgeva Perekeskuse eesmärk on olla Jõgeva maakonna peredega inimestele mõnus kohtumispaik, elukestva uute teadmiste otsimise ja saamise, aktiivse tegutsemise ja info liikumise keskus, lastele huvitavate ning arendavate tegevuste, huviringide, vahvate kaaslaste ja mängukoha pakkuja Kraaksupesa mängutoas. Uutesse ruumidesse asumisega oleme oma eesmärgile jälle sammu lähemal ja tahame Jõgevamaa rahvaga head jagada,” kinnitas Liina Stamm.

i

Uued uhked mänguasjad ootavad

MTÜ Jõgeva Perekeskus naiskond on mees- ja lapskonna abiga suvi otsa edukalt toimetanud: vastavalt võimalustele remontinud, sisekujundanud, värvinud, ruumid turvanõuetele vastavaks muutnud, uued ja vanad mänguasjad välja toonud. Tulemuseks on imearmsa õhkkonna ja paljude vahvate võimalustega mängutuba.

Remonditöödel on teiste hulgas kaasa löönud ka Jõgeva linna töötud. See hea mõte tuli abilinnapealt Mihkel Kübaralt. Värvide hankimisel oli abiks Kalmer Lain, Tartu Tamrex andis tulekustutid, kauplus Idee lahkelt kardinad, Juta&Kaido tegi mängutoa juurde liivakasti, ajaleht Vali Uudised jagas tasuta infot selle kohta, et perekool beebiootel emadele-peredele alustab 4. oktoobrist, vanematele lugemiseks on Kraaksupesa laual värske ajaleht Vooremaa.

“Hea on kogukonna toetust tunda,” tänavad perekeskuse eestvedajad kõiki lahkeid abilisi.

Lisaks mängutoale hakkavad perekeskuse ruumides peagi tööle huviringid. Korraldatakse loenguid, lähitulevikus ka lastehoid. Huviringide toimumisajad selguvad septembri jooksul. Kindlasti hakkab taas tööle Silja Piiri juhendatav muusikaring, suure tõenäosusega ka väikelaste võimlemine.

Jõgeva aselinnapea Mihkel Kübar rääkis, miks ta on Kraaksupesa tegusat peret toetanud ja aidanud.

i

“Esiteks teen ma seda sellepärast, et igasugune kodanikuinitsiatiiv Jõgeva linnas on igati tervitatav ja minu meelest on linnavõimu ülesanne igal võimalikul viisil kodanikke nende tegemistes toetada. Peale selle on äärmiselt sümpaatne, kui noored emad võtavad kätte ja teevad midagi ühiselt ära. Olen ise kahe väikese lapse isa ja tean, kui hea on, kui on olemas koht, kus väikeste laste vanemad saavad koos käia nn lastejutte rääkimas, ja kus lapsed, kes ei ole veel lasteaiaealised, saavad koos mängida.

Peale selle on need noored emad väga kihvt kamp, kes hoolivad mitte ainult endast, vaid kogu linnast. Nende plaanid perekeskuse arendamisel on üsna suurejoonelised. Nende aktiivsete inimeste probleemitunnetus on väga õiges kohas.

Teisalt olen ma veendunud, et kõikvõimalikud alternatiivsed laste hoidmisega seotud ettevõtmised pigem rikastavad meie linna lastevanemate võimalusi, kui on linnale koormaks. Linnas on vajalikud nii lasteaiad kui eralastehoiud. Perekeskus on ainulaadne võimalus pakkuda lapsevanematele valikuvõimalust.

Kindlasti saame selliseid algatusi toetada eelkõige soosivalt suhtudes, julgustades, ruume leides või väikese tegevustoetusega. Saame aidata leida kohalikke ettevõtjaid, kes oleksid nõus üht või teist probleemi lahendama. Sügav kummardus meie linna töötutele, kes oma tööharjutuse raames koos juhendaja Hannes Härmiga sisetöid teha aitasid.

Maja ümber on nokitsemist veel palju. Näiteks on tarvis rajada vankritega ligipääs hoonele, aed, väike katusealune, kuhu saaks vankrid vihma eest varju panna. Aed tuleb loodetavasti juba lähitulevikus, tänan juba ette Valmecot ja Rein Mõtsa, kes on lubanud aidata materjaliga. Eks töö käigus tuleb veel vaadata ja mõelda, kelle poole pöörduda, et leida värve ja muud vajalikku. Eelarveaasta keskel on linnal seda head algatust veidi keeruline toetada. Liina Stamm, Mairi Hüüdma, Žanna Toht ja teised kenad inimesed on ise tublid olnud ja palju asju ise korda saanud,” rääkis Kübar.

i

Veel üks hea uudis

Kõik Kraaksupesa mängutoa eestvedajad MTÜst Jõgeva Perekeskus on ise pereinimesed ja  teavad väga hästi, kui eluliselt vajalik on vahest võimalus aeg maha võtta, puhata ja lasta spetsialistil endaga tegelda. “Seega loosime kõikide septembris-oktoobris mängutoas käinud emmede-isside-vanaemade-vanaisade vahel välja „hea pai”. See on 45-minutiline teraapia salongis Hea Pai. Valida on võimalik massaaž, kinesioloogiline teipimine, moksaravi või muu taoline, sest Marge Paloots teeb tarkade kätega head,” kinnitas Hüüdma.

Veel lisas ta, et rasedate perekool alustab 4. oktoobrist juba teise loengusarjaga (põhjalik info: http://www.jogevaperekeskus.eu/Jogeva-Perekool). Aselinnapea näeb tulevikus perekeskusel väga suurt rolli Jõgeva linnas, eriti oluline on seoses lasteaia “Karikakar” remondiga läbi rääkida ja mõelda just lastehoiuteenus. “Praegu peaksid kõik soovijad olema lastele kohad linna lasteaedade asenduspindadel leidnud, kuid kindlasti võib tekkida vajadus ka Kraaksupesa abi kasutada. Teine konkreetne abi noortele emadele on nii-öelda poole päeva hoid.

Emad saavad soovi korral pooleks päevaks tööle minna. Meie linna lasteaednikud on juba mõnda aega rääkinud, et  erivajadustega laste osakaal suureneb. Kindlasti on meil linnas nende lastega tegelemisel arenguruumi, lasteaiad ei suuda kõikidele soovijatele vastu tulla. Aga see on juba tuleviku teema,” lisas Kübar.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus