Kosmos tegutseb Jõgeval edasi

Jõgeva Majandusühistu (JMÜ) kinnitas, et restoran Kosmos jääb avatuks, kuid selle töökorralduses on muudatusi.

Kui novembris said  JMÜ restorani Kosmos kõik seitse töötajat kätte koondamisteated, oli kahtlus, et seegi toitlustamise  ja vaba aja sisustamisega tegelev asutus lõpetab oma tegevuse. Kuigi majandusühistu põhitegevus on kaubandus, taheti pikkade traditsioonidega söögikohta siiski lahti hoida. Kaaluti mitmeid võimalusi. Mitmed ettevõtjad nii Tartust kui ka Jõgevamaalt avaldasid soovi neid ruume rentida ja toitlustamisega tegelda, kuid nad ei  tekitanud  JMÜ juhtides kindlustunnet, et endine restoran toitlustusasutusena edasi toimib. Nõnda otsustaski JMÜ jätta Kosmose ka edaspidi endale.

“Oluliselt tuli vähendada ülalpidamiskulusid. Senise seitsme asemel jäi neli töötajat ning restoran pole reedel ja laupäeval enam õhtul ja öösel kella kaheni lahti. See ei tähenda, et nädala lõpus ei saaks sinna peolauda tellida. Endiselt saab ettetellimisel kasutada peokohana ka hoone alumisel korrusel asuvaid ruume,” selgitas majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur. 

Igapäevane toiduvalik võib küll pisut kitseneda, kuid see-eest tahetakse pakkuda iga päev midagi uut, et püsiklient saaks oma menüüd muuta. Tööle jääb ka Kaubahalli köök ning juhul, kui toidunõudlus Kosmoses suureneb, tulevad sealsed kokad appi.

RAIT RANDVERE

blog comments powered by Disqus