Kosmopargi rajamine algab aprillis

Viimasel Põltsamaa vallavolikogu istungil andis Uue-Põltsamaa mõisa, Kosmopargi ja ujula kavandamise arengutest ülevaate neid projekte kureeriv Raul Lättemägi. Kõneleja lausus rääkides Uue-Põltsamaa hoonest ja kinnistust, et seal toimub pidev areng, kus vahel tuleb ette ka väiksemaid pause. Mõisa peahoone jaoks on valminud fassaadi renoveerimise projekt. Toetus on eraldatud ka mõisa peegelsaali ahjude renoveerimiseks. Uue-Põltsamaa mõisa kõrvale on planeeritud ujula rajamine.

Märtsi lõpuks peaks saama ujula ehitamiseks rohelise tule ka muinsuskaitselt. Ujula arendajad on kahel korral kohtunud Eesti Ujumisliidu esindajatega. Põltsamaale kavandatavas ujulas peaks olema täiskasvanutele mõeldud 25 meetri pikkuste ujumiskanalitega ala, lisaks sellele spaa.

On arutatud, kas lasteaialastele peaks olema kusagil mujal eraldi ujula. Raul Lättemägi sõnul tahavad nad sellel teemal aru pidada Põltsamaa vallajuhtidega.

„Kaasaegse lasteaia juurde, mille rajamist Põltsamaale kavandatakse, võiks kuuluda ka väikelastele mõeldud ujula,” arvas Lättemägi.

Ammu oodatud objektina kavandatakse Põltsamaale Kosmoparki, mille asukoht saab olema AS-i Põltsamaa Felix kontorihoone kõrval. Kosmoparki rahastab umbes poole investeeringuks vajatava summa ulatuses Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

„Kosmopark on aastaringselt tegutsev kosmoseteemaline elamuspark. Paljude muude atraktsioonide kõrval rajatakse sinna ka Eesti esimene vertikaalne tuuletunnel, kus saavad lendamistunnet proovida nii lapsed kui ka täiskasvanud,“ on arendaja kavandatavat Kosmoparki iseloomustanud.

Raul Lättemägi sõnul algab reaalne tegevus tulevase Kosmopargi asukohal aprillikuus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus