Koseveski looduskeskuse fenomen peitub privaatsuses

Mustvee vallas Koseveski külas kauni jõe ääres paiknevas puhkekeskuses saab  linnakärast eemal mitmel moel keha ja vaimu turgutada. Viimased viis aastat arendab ettevõtet metsamehest omanik Jüri Koster.


Jüri Koster rääkis Vooremaale, et leidis selle paiga Tartu Metsamajandis töötades. „Vedasin metskondadesse autoga kütust. Nii sain tuttavaks ka toonane Halliku metskond ja selle hoone, mille omanikuks saingi 2013. aasta juunis. Investeeringuid on tehtud puhkemaja kaasaegsemaks ja atraktiivsemaks muutmiseks.

Piisavalt palju tähelepanu oleme pööranud ka haljastusele. Plaanis on veel nii mõndagi, sest hea koht annab selleks head võimalused. Loodame, et võimalused edasiseks arenguks on avatud. Teeb südame soojaks, kui meie puhkekeskus üles leitakse ja inimesed ennast siin hästi tunnevad,” kinnitas ta. 

Mitmekülgsed võimalused

Keskuse juhataja ja perenaisena asus hiljuti tööle Ulvi Tamm, kes pärast üheksat tööaastat Kalevipoja muusemi juhataja-giidina eneseteostuseks uusi võimalusi otsis.

„Kuulsin, et Koseveski puhkekeskusse otsitakse  juhatajat. Otsustasin kandideerida ja osutusin valituks. Tegelikult jätkan siin samas mahus turismialast tööd, mida tegin muuseumiski. Saan külalistega suheldes rakendada kõiki oma kogutud teadmisi ja oskusi. Soovi korral viin Koseveskisse puhkama tulnuid ka ekskursioonile,”  rääkis perenaine.

Koseveski puhkekeskus asub kunagises Halliku metskonna majas ja praegu on seal kahe- ja kolmekohalised toad ning viiekohaline peretuba. On ka suur kaminasaal, seminariruum vajaliku tehnikaga, köök ja elektrikerisega saun. Õues saab kümmelda tünnisaunas. Sõita saab paadi ja vesirattaga. Kalastajate hulgas on paik üsna populaarne.

„Puhkamisvõimaluste kohta Koseveskis küsitakse pidevalt infot. Peagi saabuv suvi on ilmselt  üsna külastajaterohke. Kui on vabu tube, saab majutust pakkuda ka ootamatult tulijatele, sest elan väga lähedal ja saan vajaduse korral kiiresti kohale tulla,” kinnitas Ulvi Tamm.

Külastajate toitlustamiseks tellitakse praegu catering-teenust ja parimaks partneriks on OÜ Pootsman PT Kadrina mõisast. Lähikonnas on veel mõned kvaliteedi ja hinna suhte poolest head toidupakkujaid ja ka külastajate arvu tõusu korral on võimalik alati head teenust pakkuda. Plaanis on avada ka oma asutuse kohvik, kuid puhkekeskuse  köögis võivad kliendid ka ise toitu valmistada.

Mitmed koostööpartnerid

„Kalevipoja muuseumi juhatajana töötades puutusin kokku väga paljude toredate ümberkaudsete asutuste  ja ettevõtetega. Loodan kõigiga nüüdki head koostööd jätkata. Praegu tegutseme näiteks koos kanuumatku ja eepose teemalisi mänge korraldava Kebeli taluga ja looduskoolitaja Vahur Sepaga. Koseveskis toimuvad ka eeposekoolitused „Tund Kalevipojaga“, mis on osutunud väga populaarseiks. Plaan on hakata korraldama ka mitmesuguseid koosviibimisi,  näiteks salongiõhtuid, kohtumisi tuntud inimestega jne. Soovin, et tee Koseveskisse leiavad üles nii kaugemalt tulijad kui ka kohalikud elanikud,” toonitas juhataja Tamm.

Siinkohal avaldas ta arvamust, et Kosevesi puhkekeskuse fenomen seisneb selle asukohas,  mis on  suurematest keskustest eemal ja looduskaunis paigas.

„Otse maja ees on Kääpa jõele paisutatud Koseveski järv, mille pindala on 2,2 hektarit, pikkus  320 ja laius 130 meetrit. Just hiljuti kiitis meie järve heaks üks kaunis luigepaar.  Käesoleva sajandi esimesel aastakümnel valmis Koseveskil kalatrepp, mis on vaatamisväärsus omaette,” rääkis Ulvi Tamm.

Vana veskit meenutab turbiin paisjärve kaldal. „Mõned aastad tagasi ehitati siia ka laululava ja akustika on sedavõrd hea, et võimendust pole õieti vajagi. Laululaval on esinenud muusikud, keda on oma koosviibimisele kutsunud meie külastajad. Plaanis on hakata ka ise suuremaid vabaõhukontserte korraldama,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus